אחד הסכסוכים היותר מפורסמים שידעה תעשיית המוזיקה האמריקאית הוא כמובן זה של מריה קארי וג׳ניפר לופז. במשך השנים מריה לכלכה על ג׳יילו במספר הזדמנויות ואפילו טענה שהיא "לא מכירה אותה", סכסוך ממנו המעריצים הרבים של השתיים עשו מטעמים בלי סוף.

השבוע יצא לאור הספר האוטוביוגרפי החדש של מריה, בו היא בין היתר מתייחסת לריב המפורסם, ולמרות שלא נקטה בשמה של ג׳יילו, קארי לא חסכה ברמזים ברורים ואפילו כינתה אותה "אמנית אחרת (שאותה איני מכירה)". קארי מסבירה בספר שמי שגרם לקרע בין השתיים היה הגרוש שלה, טומי מוטולה, שבעבר ניהל את הקריירה של מריה כשעבד בתור המנכ"ל של חברת התקליטים ׳סוני מיוזיק׳.

ב-1997 מריה נפרדה מטומי אחרי 4 שנות נישואים ועזבה את חברת התקליטים שלו. "טומי זעם כשחתכתי את הקשרים שאפשרו לו לתמרן אותי. הוא השקיע כל מאמץ כדי למנוע ממני להצליח אחרי שעזבתי את סוני".

אחד מאותם ניסיונות עליהם קארי מדברת היה קשור לסרט "Glitter”, בו היא כיכבה בשנת 2001. לדבריה, מוטולה ניצל קשרים שהיו לו עם בעלי כוח אחרים בתעשיית המוזיקה כדי לחבל בקידום של הסרט ושל הפסקול שליווה אותו. "הרבה ממה שלא עבד עם ׳Glitter’ קרה בגלל טומי", כתבה הזמרת, "הוא כעס על הגירושים ועל הפרישה שלי מסוני ורצה להעניש אותי".

בנוסף, הוא בחר להשתמש בשיר שמריה התכוונה לסמפל בסינגל הראשון שהוציאה מתוך הפסקול ("Loverboy״) עבור שיר שהוקלט באותו הזמן על ידי ג׳יילו, שהייתה חתומה אז תחת סוני. השיר המסומפל הוא "Firecracker” של ההרכב ילו-מאג׳יק-אורקסטרה, ומנהליה של ג׳יילו מיהרו לשחרר את השיר שלה לתחנות הרדיו לפני השקת הסינגל של מריה ובכך מנעו ממריה להשתמש בסימפול וגרמו לה לעבוד מחדש על השיר.

מתברר שמוטולה לא עצר שם, וכששמע שמריה מתכננת להקליט רמיקס ל-"Loverboy” עם הראפר ג'ה רול, הוא הציע לראפר לעבוד במקום על הרמיקס שג׳יילו הקליטה עבור השיר שלה, "I’m Real”. ג׳ה רול הסכים והדואט הפך ללהיט ענק, בעוד שקארי הוציאה לא הצליח לשמור על מקומו במצעדים. והנה לכם קיצור תולדות הסכסוך בכמה פסקאות.