יו 2 U2 בונו (צילום: Alexandra Wyman, GettyImages IL)
"תירו בי". בונו | צילום: Alexandra Wyman, GettyImages IL

בונו, סולן להקת הרוק הגדולה בעולם, U2, כוכב רוק בינלאומי וכמובן מולטי-מיליונר שלא צריך לעבוד עוד יום אחד בחייו, פועל מזה שנים למען מדינות העולם השלישי, באפריקה ובאסיה, בהן סובלים פליטים ואזרחים מרעב מתמיד.

אלא שעתה מאשימים את בונו המולטי-מיליונר בצביעות. בונו השיק היום קמפיין חדש של חברות הענק "נייקי" ו"אפל", במסגרתו קרא לאזריחי העולם המערבי לרכוש נעליים ומוצרי אלקטרוניקה ובכך לסייע לקרן מיוחדת שהוקמה, שמטרתה לסייע לפרויקט צדקה חדש באפריקה.

כאשר נשאל הם אנשים ירצו להשתתף בקמפיין המיוצג על ידי אדם כה עשיר כמוהו, ענה בונו לעיתון ה"דיילי מייל" הבריטי, שצוטט על ידי ה"טלגרף": "אתה יכול לתרום גם אם אתה לא עשיר כמוני".

"מפתיע אותי שעוד מקשיבים לי"

"בורכתי ותוגמלתי יתר על המידה על דברים שעשיתי, ואני מנסה לתת מעצמי זמן ומשאבים, אבל אני כוכב רוק עשיר, אז תירו בי", הוסיף בונו. "יש לי חיים נפלאים ולמרות זאת אני יכול להיות קוץ בתחת בכל מה שנוגע לעניין הזה, וגם הלהקה שלי מרגישה ככה".

"לא ביקשנו מאנשים להכניס את היד לכיס, אלא להוציא כסף מהכיסים של חברות הענק", הוסיף בונו, ששמו המקורי הוא כזכור Paul Hewson. "אין לי בעיה שיבקרו אותי, אבל כל עוד הביקורת הזו מגיעה ממי שתורם גם הוא את חלקו למאמץ", הוסיף, וחתם: "מפתיע אותי שאנשים עדיין מסכימים לשמוע מה שיש לי לומר", הם בטח אומרים לעצמם, 'אלוהים, זה שוב הוא".