בסוף השבוע האחרון ג'יי זי לקח חלק בספייס (חדר צ'אט קולי) בחשבון הטוויטר של אלישיה קיז, ובמהלך השיחה ביניהם הוא סיפק הצהרה מפתיעה שגרמה ללא מעט אנשים להרים גבה, אחרי שהראפר הוותיק ואיש העסקים בהווה השווה את אשתו, הלא היא ביונסה - למלך הפופ המנוח מייקל ג'קסון.

"בי (ביונסה) הולכת להתעצבן עליי שאני אומר את זה", הצהיר ג'יי זי, "אבל למייקל ג'קסון מעולם לא היה קואצ'לה", ובהמשך הסביר שזוגתו היא פשוט "התפתחות אמנותית" של ג'קסון (שכזכור, סחב איתו כתם ענק בצורת פדופיליה) כי "היא צפתה בו מגיל תשע".

"תמצא לי פסטיבל שרלוונטי כל כך תרבותית ומלהיב כמו קואצ'לה. ביונסה הולכת להיות אחת מהזמרות הטובות ביותר שאי פעם שמענו כי היא פשוט תלמידה טובה", הוסיף ג'יי זי, וכמובן שההצהרה הזו הציתה אש ברשתות החברתיות.

"ביונסה הייתה בהריון ושרה כשהיא תלויה הפוך בסבב הופעות ובפסטיבל גלסטונברי ותוך כדי שהיא מקיאה", ציינה מעריצה של קווין בי והוסיפה: "מייקל ג'קסון סיבב את הקרסול ועשה את כל ההופעה כשהוא יושב. כל החיים הוא עשה ליפסינק - הרף של ביונסה כל כך נמוך", הוסיפה, ורק הציוץ הזה הוביל למבול של שיתופים שכללו מעריצים שחיזקו את הטענה הזו, אבל אז התעוררו גם לא מעט מעריצים של ג'קסון שראו בהצהרות האלה כפירה בעובדות היסטוריות.

באחת התגובות שמשכה הכי הרבה תשומת לב נכתב: "ג'יי זי משווה את ביונסה למייקל ג'קסון כשהוא מדבר על קאוצ'לה אבל מייקל עזב לפני שעידן הסטרימינג נוצר. הוא עשה אווירה של קאוצ'לה בכל הופעה בלי כל הרשתות החברתיות ופלטפורמות הבידור השונות".

במגזין המוזיקה הבריטי NME, ציינו שזו לא הפעם הראשונה שאנשי תעשייה משווים את ביונסה למייקל ג'קסון, וכבר ב-2015, למשל, שדר הרדיו הפופולרי בניו יורק, שרלמיין דה גאד, אמר: "אני חושב שביונסה אשת הבידור הגדולה ביותר של הדור שלנו. לדור הקודם היה את מייקל ג'קסון, אבל לדור שלנו אני חושב שזו ביונסה".

שרלמיין הוסיף: "אי אפשר באמת להשוות כי מייקל ג'קסון הוא אל. הוא אגדי, אבל ביונסה, אם היא עדיין לא שם, היא בהחלט תהיה באותה רמה. יסתכלו עליה באותה צורה, אם לא יותר, כפי שהסתכלו על מייקל ג'קסון. זו רק האמת בעניין. אנשים שונאים את זה שאני אומר את זה, אבל אתם תראו בעתיד. זה הולך לקרות".