אין תמונה
ריי מאנזארק ורובי קריגר בקבר ג'ים מוריסון בפריז

מחר (שלישי, 5 ביולי) יופיעו ריי מאנזארק וריבי קריגר בהאנגר 11 בנמל תל אביב (עם חימום של להקת "Tree" המקומית) במיטב להיטי להקת-האם שלהם "The Doors".

אתמול, בפריז, כשמעריצי הדורז מקיפים אותם בחולצות עליהן נכתב "יום השנה ה-40", ציינו השניים ארבעים שנה למותו של חברם, סולן הלהקה המיתולוגי ג'ים מוריסון, שהלך לעולמו ב-3 ביולי ,1971 בדירתו בעיר האורות, כשהוא בן 27 בלבד, מותיר את עולם הרוק בהלם.

מאנזארק וקריגר ערכו טקס קצר ליד הקבר שבבית הקברות המפורסם "פר לאשז" (בו קבורים מפורסמים נוספים כמו הזמרת הצרפתייה אדית פיאף), הדליקו נרות והניחו עליו זרי פרחים, יחד עם המעריצים הרבים שהגיעו לאירוע המיוחד. כידוע, הפך קברו של מוריסון עם השנים למוקד עלייה לרגל למיליוני מעריציו ומעריצי "The Doors".

בראיון ל-mako נזכר רובי קריגר: "היה לנו זמר גדול, חייבים זמר גדול. אבל אני מאמין שגם אם הוא לא היה כזה יפה ולא היה כזה חתיך עדיין היו אוהבים את השירים כי השירים נשארו, גם כשאתה מזדקן... אני מתגעגע אליו כל יום. היה מאוד מרגש כשהוא היה. לא היה משעמם...".

"הוא היה גאון אבל משוגע. זה כאילו שהיו שני אנשים בתוכו – ג'ים הפיכח וג'ימבו השתוי. חלק ממנו, ג'ים, היה מדהים, הוא כתב שרים מדהימים והיה בן אדם גדול. מצד שני אם הוא שתה יותר מדי אז ג'ימבו היה יוצא והיה 'טוטאל לוס'. הוא ניסה להרוס הכל, כל הזמן. הוא שיחק משחקים גרועים וקלקל הכל. זה היה קשה, כמו משחק. שלושתנו, ג'ון, ריי ואני הצלחנו רק כששמרנו ש'ג'ימבו' לא ייצא ממנו החוצה. בחיים אתה לא מקבל משהו בשביל כלום. וב'דורז' היית צריך לעבוד על כל דבר, שום דבר לא בא בחינם, בגלל 'ג'ימבו'".

בערב, עלו רובי קריגר וריי מאנזארק עם ההרכב המלווה אותם להופעה חגיגית ומרגשת במיוחד, ב"Bataclan", אחד האולמות הגדולים בפריז, וביצעו את להיטיה הגדולים של הלהקה.

Light My Fire

L.A. Woman

Riders On The Storm

>> היארדבירדס יופיעו בבארבי באוקטובר 2011