אין תמונה
קטע אותנטי או מתיחה? הביטלס

האם קטע נדיר של הביטלס בשם "Revolution Take 20", שטרם נחשף, דלף לרשת? קטע בן 10 דקות, הכולל קטעי מילים, קולות חיות וצלילים אחרים, אותו הקליטו לכאורה "ארבעת המופלאים" במהלך העבודה על "האלבום הלבן" המיתולוגי, ואמור לכאורה להיות מעבר מוזיקלי הועלה השבוע לאתר יו-טיוב והורד משם לבקשת חברת התקליטים EMI, המייצגת חלק מקטלוג הביטלס.

עדיין לא ידוע כיצד דלפה ההקלטה לאתר, אך היא עוררה מיד דיון נוקב בקרב מעריצי הלהקה. חלקם טוענים שהקטע אותנטי. אחרים טוענים שמדובר במתיחה. כך או אחרת, היצירה לא נכללה כידוע באלבום המקורי ונחשפה רק בימים אלה.

ריצ'י אטנברגר, מבקר מוזיקה בריטי, הנחשב מומחה ליצירות נדירות של הביטלס, מוסר בתגובה: "כמי שהאזין ל 99.8 אחוז מהבוטלגים וההקלטות הנדירות של הביטלס אני חושב שמדובר בתגלית מעניינת. בהחלט יתכן שמדובר בהקלטה נדירה ואותנטית".

תגובתם של פול מקרטני ורינגו סטאר, חברי הלהקה הנותרים בחיים, והיחידים היכולים לאשר או להכחיש שהיצירה " Take 20" אכן הוקלטה, טרם התקבלה. השניים, כזכור, יופיעו יחד באפריל הקרוב במופע צדקה גדול.

הדלפת הקטע של הביטלס מצטרפת למגמת ההדלפות לאינטרנט של הקלטות של אמנים מובילים בשבוע האחרון. זאת אחרי שקטעים מהאלבומים חדשים של קלי קלרקסון ו-U2 דלפו לרשת בגלל טעויות אנוש של עובדי חברות התקליטים של האמנים.