כבכל שנה מגזין פורבס מציג בפני העולם את רשימת אמני ההיפ הופ המרוויחים של שנת 2017, והפעם מועד פרסום השמות נפל דווקא על פתיחת השנה העברית החדשה. אפשר לומר שהפערים השנה בין ראש הרשימה למקומות הנמוכים בה גדולים יותר מאי פעם, והאמנים שתפסו את המקומות הראשונים של 2016 (במידה והצליחו לשמר את ההצלחה הכלכלית) הכפילו ואפילו שילשו את סכומי הרווח שלהם.

את המקום הראשון תופס בפעם השלישית ברציפות פי דידי. לעומת 62 מיליון הדולרים שעשה בשנה שעברה, הראפר הכניס לכיסו הפעם לא פחות מ-130 מיליון. אחריו, מופיע דרייק במקום השני. הכוכב הצעיר הרוויח בשנה שעברה 38.5 מיליון דולר ומוקם רביעי, אבל הפעם הוא עולה שני מקומות עם נתון מדהים של כ-94 מיליון. את המקום השלישי תופס ג'יי זי שיורד מקום אחד ועושה גם קצת פחות מבשנה שעברה. אם ג'יי הכניס הביתה קצת יותר מ-53 מיליון דולר, השנה ביונסה צריכה להסתפק רק ב-42 מיליון דולר מבן זוגה. את המקום החמישי תופס צ'אנס דה ראפר, שלא נכלל ברשימה ב-2016 והרוויח השנה סכום מכובד של 32 מיליון דולר.

אחת הירידות הגדולות של השנה שייכת לנציגות הנשית היחידה - ניקי מינאז'. בעוד הכוכבת העולה קארדי בי שוברת שיאים עם הלהיט החדש "Bodak Yellow", מלכת הראפ מתקשה לשחזר את הרווחים הכלכליים של השנים האחרונות. ב-2017 עשתה ניקי "רק" 16 מיליון דולר, וברשימה היא נופלת מהמקום ה-6 היישר למקום ה-15. אנחנו מקווים שב-2018 הצדק ייעשה עם הראפריות והן ידורגו גבוה.

שמות בולטים נוספים שאפשר למצוא בדירוג של פורבס: דוקטור דרה במקום הרביעי עם 34.5 מיליון דולר, קנדריק לאמאר שעשה 30 מיליון ודורג שישי, וויז קאליפה שהרוויח 28 מיליון דולר והתיישב על המקום השביעי ופיטבול שעשה מיליון אחת פחות ותפס מקום מתחתיו. את העשירייה הראשונה סוגרים דיג'יי קאלד ופיוצ'ר שעשו 24 מיליון דולר ו-23 מיליון דולר בהתאמה.