נניח שאתם חברים בלהקת בנות לונדונית שעושה מוזיקת אלקטרו-אינדי-פופ ולא מצליחה ממש להתרומם, מה אתם עושים? ברור שקאבר לשיר של הלהקה האהובה עליכם. אבל אם אפשר שיהיה גם איזה גימיק קטן בסיפור הזה, מה טוב. זה בדיוק מה שעשו בנות ה-The Mentalists! כדרך למשוך תשומת לב. לפני כשבועיים הן העלו סרטון ליו-טיוב בו הן מבצעות את הלהיט Kids של MGMT – הלהקה המשפיעה עליהן ביותר – אלא שבמקום לבצע את השיר עם כלי נגינה, הן אוחזות בידן אייפוד טאצ' או אייפון עם תוכנה המדמה כלי נגינה כלשהו.

תוכנות נגינה על אייפונים אינן חדשות והחלו לצוץ במקביל להשקת המכשיר, אך כשסרטון נגינה מהסוג הזה גורף מעל 150 אלף צפיות יש לשער שאנו עומדים בפתחו של טרנד חדש, או גימיק תורן על הבמה בהופעה הקרובה לביתכם.

יש לכם אייפוד טאץ' או אייפון ואתם רוצים לנסות גם? אתם מוזמנים להצטייד באחת מהתוכנות הבאות:

תוכנה: Band
יצרן: Moo-Cow-Music
מה עושה: תוכנה הכוללת מגוון כלי נגינה ביניהם גיטרה, בס, פסנתר, תופים ואפילו רעשי קהל. לתוכנה יכולות הקלטה וניתן למקסס קטעים מוקלטים לתוך שירים הקיימים אצלכם בפלייליסט. למחוסרי חוש קצב – יש גם מטרונום זמין. בעלי זיכרון קטן ומוגבל במכשיר, יכולים להוריד כל כלי בנפרד ולנגן רק על הכלי האהוב עליכם. 

תוכנה: Ocarina
יצרן: Smule
מה עושה: תוכנת נגינה בחליל הרגישה לנשיפה אל עבר המיקרופון, מגע בכפתורים על גבי המסך וזווית ההטיה של המכשיר. התוצאה מאוד מרשימה הן מבחינת הצליל והן מבחינת המראה. שיעורי חלילית בכיתה ג' לא יראו אותו דבר כבר לעולם. 

תוכנה: Sonic Vox
יצרן: Smule
מה עושה: מגשימה לכם את הפנטזיה של להיות דארט ויידר או הלו-קיטי לרגע אחד. אם לא ניחנתם בקול יפה במיוחד, נסו לשיר עם זה. 

תוכנה: MixMeister Scratch
יצרן: mix meister
מה עושה: תוכנת סקראצ'ינג למכשירי מגע ניידים. התוכנה מדמה עבודה של תקליט על מוזיקה. ניתן לעשות סקראצקינג על כל המוזיקה שלכם מהמכשיר. מצויין לשילוב בfunk, היפ-הופ, או סתם לשעשוע נחמד. שחקו אותה סוליקו.

אין תמונה
ממשקי ה-Band של Moo-Cow-Music

תוכנה: Cosmovox
יצרן: Leisuresonic
מה עושה: כלי נגינה מקורי המזכיר קצת את צליליו של כלי הנגינה האלקטרוני הטרמין . בדומה לטרמין הפועל ללא מגע , גם הקוסמו-ווקס מופעל על ידי תזוזה, ומהירות וזווית התזוזה היא שקובעת את התדרים אשר יפיקו את הצליל. מתאים במיוחד לאלו שרוצים להפוך את המוזיקה שלהם לרוויה באווירת ביזאר

תוכנה: Bloom
יצרן: בריאן אינו
מה עושה: חובבי האמביאנט יאהבו את התוכנה שמגיעה מגורו המוזיקה האלקטרונית בריאן אינו. מדובר בתוכנה אודיו-ויזואלית המאפשרת לנקת צלילים רנדומאליים על רק מסך צבעוני עם אוירה משתנה. החלק הטוב הוא שלא באמת צריך לדעת לנגן, החלק הפחות טוב שעם מוזיקה כזו נרדמים אחרי שלוש דקות.

תוכנה: miniSynth
יצרן: Yonac Software
מה עושה: סינתיסייזר למתקדמים עם צלילי רטרו ועיבוד צליל מתקדם. כל מה שסינתיסייזר יודע לעשות בגרסה רק בגרסה מיניאטורית. נותן 4 אוקטבות המכילות 48 קלידים ומראה וינטג'י שמעלה געגועים לדפש מוד.

מכירים עוד תוכנות נגינה וירטואלית מגניבות? טקבקו, ושתפו שכל העולם ישמע