זה לא סוד שליבה הפועם של תעשיית המוזיקה הוא סטוקהולם, ושרוב הכוכבים האמריקאים קונים את הלהיטים שלהם מהיוצרים השוודים. אבל כנראה שכמו בשאר העולם, גם בבירה הסקנדינבית יש צורך בניקוי אורוות. אלפי נשים שפעילות בתעשיית המוזיקה השוודית, חתמו על מכתב שמוחא על התנהלות של מוזיקאים מקומיים, שמטרידים מינית ופוגעים בנשים. במסמך שפורסם בשבוע שעבר בעיתון דגנס ניהטר, נכתב: "אנחנו דורשות אפס סובלנות להטרדות מיניות ואלימות. למעשים כאלה יהיו השלכות ובמידת הצורך יבוטלו חוזים. אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי להעמיד את הפוגעים במקומם".

בתגובה למכתב, מנהל חברת ההקלטות של סוני בשוודיה אמר: "מדובר בחלק האפל ביותר בתעשיית המוזיקה, ולמזלנו, היום הוא מקבל חשיפה גדולה", הוא המשיך, "אנחנו נפעל כדי לתקן את האבל שנגרם ולתמוך באותן נשים שנפגעו. לצערנו, התיקון הזה קורה באיחור רב".

בין הכוכבות שחתמו על ההצהרה, אפשר למצוא את רובין, זארה לרסון וטובה לו, שבחודש שעבר התראיינה לאתר NME, והתייחסה לסיפורי ההטרדות המיניות שנחשפו בשבועות האחרונים, וליחס לו זוכות נשים בתעשייה. בין דבריה, היא אמרה: "אנחנו צריכים להפסיק לשפוט אנשים שפתוחים במיניות שלהם. אי אפשר להשתמש בזה כנשק. אם אתה רוצה לחסות את עצמך מכף רגל ועד ראש, זוהי זכותך, אבל אם אני רוצה להיות ערומה כל הזמן, זוהי גם זכותי".