הפאניקה סביב התפשטות נגיף הקורונה ברחבי העולם הובילה לפגיעה חמורה בתעשיית המוזיקה. עשרות אמנים מובילים ביטלו סיבובי הופעות שלמים ודחו השקות של סינגלים חדשים, מה שגרם לנזקים בסך מאות מיליוני דולרים לחברות התקליטים.

מתברר שישנם מוזיקאים שרואים יתרונות במשבר העולמי, וביניהם אפשר למצוא את חברי הרכב הרוק REM. בסוף השבוע האחרון פורסם שבעקבות הסערה סביב וירוס הקורונה, הלהיט "‘(It’s the End of the World as We Know It (And I Feel Fine", אותו הלהקה הוציאה ב-1987, חזר למצעדי הלהיטים.

השיר, שזכה לפופולריות רבה בימים האחרונים, עוסק בתחרישים הרסניים שמאיימים להחריב את האנושות, כמו רעידות אדמה וסופות. בעקבות כמות ההשמעות האדירה בשבוע האחרון, הלהיט של REM התברג למצעדים של שרתי מוזיקה כמו אייטונז וספוטיפיי במדינות שונות ועל הדרך עקף כמה מהשירים היותר מושמעים של השנה האחרונה, כמו "Good as Hell" של ליזו ו-"To Die For" של סם סמית'.

השיר יצא לקראת סוף שנות ה-80 כסינגל השני מתוך אלבומה החמישי של הלהקה, "Document". חברי ההרכב כתבו, הלחינו והפיקו מוזיקלית את השיר יחד עם המוזיקאי סקוט ליט, שאחראי להפקה המוזיקלית של כמה מאלבומיהם המצליחים ביותר. ב-2011 חברי REM הודיעו על סיום הפעילות המשותפת שלהם כלהקה, ובמקביל הוציאו את האלבום האחרון, "Collapse into Now".

חולה קורונה
חולה קורונה | צילום: Nes | gettyimages