ביום שלישי ב-22 לאוגוסט יעלה שון פול על הבמה של לייב פארק ראשון לציון ויופיע מול אלפי המעריצים הישראלים. זה קורה שנתיים אחרי הופעתו האחרונה של מלך הדאנסהול בארץ. מי שהיה אחראי לחלק גדול מלהיטי הרגאיי הגדולים של שני העשורים האחרונים, חזר לפסגת המצעדים עם שיתופי פעולה ענקיים, כמו "Rockabye" עם קלין בנדיט ואן מרי, "Cheap Thrills" עם סיה ו-"Bailando" עם אנריקה איגלסיאס. במקביל לאלה הוא ממשיך לעבוד על אלבומו השביעי, שעתיד לצאת בחודשים הקרובים. לקראת המופע שלו בעוד יומיים, לקחנו את שון פול לשיחה קצרה.

איך אתה מתאר את הקשר שלך עם הקהל הישראלי? מתרגש להופיע פה פעם נוספת?

"כבר יצא לי להגיע לישראל פעמיים בעבר וההיסטוריה והתרבות שם פשוט מדהימה. אני מאוהב גם בקהל. האנשים תמיד מלאי אנרגיה טובה, גורמים לאווירה מאוד נעימה".

בשנים האחרונות עשית מעין קאמבק כשהוצאת שיתופי פעולה מאוד מוצלחים, ביניהם "Bailando", "Cheap Thrills ו-"Rockabye". מה לדעתך גרם לחזרה הזאת לקרות?

"אני לא הייתי קורא לזה קאמבק, מעולם לא באמת עזבתי וכמוני גם המעריצים שלי. מעולם לא הפסקתי לעשות מוזיקה בשביל הקהל שלי, אז מוזר לי כשמגדירים את זה כקאמבק. אני מאושר ששיתופי הפעולה האלה הצליחו כל כך, אבל אני גם גאה בשירים שהוצאתי בעצמי בתקופה האחרונה, כמו 'No Lie' עם דואה ליפה ו-'Body' עם מיגוס".

מה אתה מתכנן עבור ההופעה בארץ? הולך להתמקד בחומרים החדשים או שתופיע יותר עם הלהיטים מתחילת הקריירה?

"אני תמיד מכניס להופעות שלי את הלהיטים הגדולים בשביל המעריצים הוותיקים, אז יהיה איזון בין השירים הישנים והאהובים לבין הדברים החדשים. למרות שסט השירים בדרך כלל מוכן מראש עבור כל סיבוב ההופעות, אני הולך להכניס איזו הפתעה או שתיים. מה שבטוח הולכות להיות שם אנרגיות מטורפות ואווירה טובה במיוחד".

כבר יש לך תכניות לגבי הביקור בארץ?

"אני מקווה שיהיה לי זמן לבקר בכל מיני אתרי תיירות. אני תמיד מנסה לגנוב קצת זמן מהחזרות, הראיונות והמופעים כדי לחוות את התרבות המקומית ולבלות. אני חובב מזון אז אשמח לנסות ולטעום מאכלים מקומיים".

עם איזה אמן שעוד לא יצא לך לשתף איתו פעולה, אתה חולם לעשות דואט?

"בוב מארלי, זה היה יכול להיות מדהים. אבל עבדתי עם הבן שלו דמיאן על 'Riot' לפני כמה שנים וזה היה כבוד גדול. חוץ ממנו, אני אשמח לעבוד בעתיד עם אלישיה קיז וקייטי פרי".

בנוסף לשון פול, באירוע הענק יופיעו גם ויני ויצ'י, פלד, אביאור מלסה, קטריקס ודורון ביטון, טליסמאן, ווריורס, שגיא ביטבוקס וסטפן. את הכרטיסים אפשר לרכוש דרך אתר האינטרנט של זאפה או בטלפון 9080*, כשהמחיר לדשא עומד על 254 ש"ח ולגולדן רינג הוא 404 ש"ח.