מתי לאחרונה הייתם בישראל בהופעה בחינם? כזו שלא הייתה של להקת בני שש עשרה במתנ"ס המקומי? כי שתדעו שביום שבת האחרון בסנטרל פארק של ניו יורק התקיים פסטיבל חינמי לגמרי. ולא כזה ששרה בו מקהלת הגמלאים אלא כזה שמופיעים בו שמות כמו ריהאנה, קנדריק לאמאר, אלי גולדינג, דמי לובאטו וקולדפליי. מדובר בפסטיבל "Global Citizen Festival" שהתקיים זו השנה החמישית. המחיר היחיד שהקהל צריך לשלם הוא כל מיני דיבורים על משברים עולמיים שונים, כי יש לפסטיבל קטע אקטיביסטי. עצובים נורא שפספסתם את זה? אל תהיו. דבר ראשון אתם לא גרים בניו יורק אז לא הייתה שום סיבה שתהיו שם. דבר שני, אנחנו כאן עם הרגעים הגדולים, וזה כמעט כמו להיות שם באמת.

המופע המרכזי של הערב (ושל העולם) היה כמובן של ריהאנה. הכוכבת הגיעה כמו שהיא אוהבת באיחור אופנתי ובטח לא התנצלה על זה. נו טוב, זה הסוואג שלה. בכל אופן, מרגע שהיא הייתה על הבמה אז היא נתנה הופעה כל כך מדהימה שגם אם מישהו כעס על האיחור הוא לא יכל להמשיך לנטור טינה. כריס מרטין מקולדפליי כינה אותה "הזמרת הכי טובה בעולם", ואנחנו לא רוצים להיכנס לדירוגים האלו אבל רירי באמת ניסתה להצדיק את המחמאה הזאת. היא שרה את מה שהיא מגדירה כאחד מהשירים האהובים עליה מהאלבום האחרון, "Love on the Brain" שהפך בערך ברגע יציאתו לקלאסיקה אמיתית. בדרך כלל חלק מהקסם של רירי הוא דווקא השירה הלא מתאמצת שלה, הפעם היא הפעילה כל שריר ושריר במיתרים הנהדרים שיש לה והתוצאה מצמררת אותנו בכל הגוף. היא הרגה אותנו.

עד שריהאנה הואילה בטובה להגיע, כל שאר המופיעים כבר עשו את שלהם והיה צריך להעביר את הזמן עבור הקהל. כריס מרטין שהוא גם המנהל אמנותי של הפסטיבל החליט לקחת על עצמו את המשימה, על אף שהיא מתחת לכבודו, ועל כן אנחנו מעריכים אותו. הוא עלה על הבמה ושר את "Raspberry Beret" של פרינס כשהוא מנסה למשוך את השיר כמה שיותר עד שריהאנה תסיים כבר עם הטאץ'-אפים האחרונים של האיפור ותתחיל להופיע כבר. זה נראה קצת מביך, אבל הוא באמת עשה כמיטב יכולתו.

דמי לובאטו הצטרפה לפסטיבל ברגע האחרון, כדי להחליף את סלינה גומז שביטלה את השתתפותה (ואת כל ההופעות הקרובות שלה) מסיבות רפואיות. לובאטו עשתה את מה שהיא עושה - מפגינה עודף בטחון עצמי, וקול באמת גדול שיש לה שליטה מטורפת בו. היא שרה בין היתר את "Natural Women" של ארית'ה פרנקלין, עם קול כזה שבטח השכיח מהקהל את האכזבה על כך שהם לא רואים את סלינה.

נכון אמרנו שלא צריך להצטער על זה שלא היינו שם? אז אחרי שראינו את ההופעה שקנדריק נתן שם אנחנו רוצים טיפה לחזור בנו ממה שאמרנו. אנחנו רק יכולים לתאר לעצמנו כמה הביצוע של השיר הזה היה נחוץ, אחרי שבמשך כל הפסטיבל הצופים שמעו על כל הזוועות והאי צדק שמתרחש בעולם. כמה נחמד לשמוע את קנדריק משאיר טיפה של אופטימיות ומודיע שהכל יהיה בסדר. מפה שלך לאלוהים, קן.