סנט לואיס ששוכנת במדינת מיזורי ידועה כאחת הערים המסוכנות בארה"ב, כשאחוזי הפשיעה בה גבוהים ביחס ניכר משאר האיזורים. בשבוע האחרון המצב החריף ורבים מתושבי העיר יצאו להפגין בעקבות פסיקת בית המשפט, שיצא לטובתו של השוטר הלבן ג'ייסון סטוקלי אחרי שרצח גבר כהה עור. ההפגנות האלימות על חוסר הצדק יצאו מכלל שליטה ועד כה נעצרו 33 מפגינים.

כחלק ממסע ההופעות העולמי שלו שמקדם את אלבומו האחרון "÷", אד שירן היה צפוי להופיע אמש באולם סקוטרייד שבעיר, אבל בעקבות ההפגנות האלימות והחשש לכשלים באבטחת האירוע, הפקת המופע החליטה לבטל אותו ברגע האחרון. בהצהרה שהוציא הצוות של שירן שעות לפני תחילת ההופעה, נמסר שבעקבות הביטול יתקיים מופע של הזמר בעיר במהלך 2018, בהתאם ללוח הזמנים שלו.

Deeply saddened at what has happened in St. Louis and having to cancel our show tonight….I found myself reading Dr. King’s speech from the National Cathedral and asking myself is this 1968 or 2017? - Bono “Human progress never rolls in on the wheels of inevitability….we are coming to ask America to be true to the huge promissory note that it signed years ago. And we are coming to engage in dramatic nonviolent action, to call attention to  the gulf between promise and fulfillment; to make the invisible visible.”

A post shared by U2 Official (@u2) on

אד לא היה האמן היחידי שהגיע לעיר ונאלץ לבטל את המופע שלו בעקבות האירועים הללו. U2 שהיו צפויים לעלות על הבמה ביום שבת האחרון ביטלו גם הם את המופע ברגע האחרון, ובזמן בו היו אמורים להיות על הבמה, ניצפה הסולן בונו כשהוא בדרכו למסעדה מקומית. חברי הלהקה, ששחררו בשבוע שעבר את סינגל הקאמבק שלהם "You’re The Best Thing About Me", העלו פוסט מתנצל לאינסטגרם בתוספת של ציור בו מוצגת העיר. רוכשי הכרטיסים לשתי ההופעות קיבלו החזר כספי על הקניה.