קנייה ווסט טיילור סוויפט טקס אמ טי וי 2009 (צילום: Christopher Polk, GettyImages IL)
טיילור סוויפט וקנייה ווסט ברגע הדרמטי | צילום: Christopher Polk, GettyImages IL

פורסמה רשימת האלבומים הנמכרים ביותר בארצות הברית בשנה האחרונה, ללא הרבה הפתעות לאור מה שעבר על עולם הפופ. במקום הראשון עם 3.7 מיליון עותקים - טיילור סוויפט, זמרת הקאנטרי האמריקאית שרק לאחרונה זכתה בפרס וידאו הנשי הטוב ביותר בטקס הפרסי האמ.טי.וי אמריקה. סוויפט הושפלה כזכור על ידי קניה ווסט, שעלה לבמה כשקיבלה את הפרס ודרש שהפרס יגיע לביונסה.

ווסט, אגב, פרסם בבלוג הרשמי שלו התנצלות רשמית בפני סוויפט על התקרית בטקס, לאחר שהמקרה הגיע אפילו לנשיא ברק אובמה, שביטא את רגשותיו בקללה שהסעירה את אמריקה. סוויפט מצידה סיפרה שווסט אכן התקשר אליה אישית והתנצל בכנות בטלפון והיא קיבלה את ההתנצלות. לאחר ההתנצלות, התארח ווסט במפתיע בתכנית החדשה של ג'יי לנו והודיע על כוונתו לקחת פסק זמן כדי "לשפר את התנהגותו".

הנמכרים באמריקה: מייקל שני, בריטני חמישית

ובחזרה לרשימת האלבומים הנמכרים: במקום השני מייקל ג'קסון זצוק"ל, עם 3 מיליון עותקים משלל אלבומיו ואוספיו. במקום השלישי נמצאת ביונסה עם 2.4 מיליון עותקים לאלבום "I am… sasha fierce".

במקום הרביעי נמצאת מיילי סיירוס, כוכבת הילדים מס' 1 באמריקה, עם 1.5 מיליון עותקים לכל אחד משני האלבומים שהוציאה, הראשון כחלק מהסדרה "האנה מונטנה" והשני "Breakout".

במקום החמישי ברשימה נמצאת בריטני ספירס עם 1.6 מיליון עותקים מהאלבום "Circus". ואגב בריטני, סיבוב ההופעות שלה "Circus" סיים את ביקורו באירופה וחזר לארצות הברית לאחר חודש של מנוחה. כמו בכל סיבוב הופעות, בריטני מרעננת את המופע שלה. בהופעה שהתקיימה בשיקגו ב-9.9.09 הפתיעה בריטני את הקהל וביצעה את "You ought to know", הלהיט הגדול ביותר של אלאניס מוריסט, שהתפרסם כשיר העצבני והכועס מהאלבום הראשון שלה.

בהמשך הרשימה נמצאים קנייה ווסט עם 1.6 מיליון, ליידי גאגא ואמינם עם 1.4 מיליון כל אחד, פינק עם 1.3 מיליון, קייטי פרי עם 1.1 ו-U2 עם כמיליון עותקים מאלבומם האחרון.