מיק ג'אגר (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
שוב ירקוד כמו ג'אגר. מיק | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

הבשורה שמעריצי הרולינג סטונס חיכו לה הגיעה - חברי הלהקה הכריזו היום על ארבע הופעות איחוד שיתקיימו באולם ה-O2 בלונדון ב-25 וב-29 בנובמבר, וב"Prudential Center" בניוארק, ניו ג'רזי, ב-13 וב-15 בדצמבר. לכרטיסים להופעות אלה צפוי ביקוש היסטרי ביותר.

בארבע ההופעות יציינו מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, רוני ווד וצ'ארלי ווטס יובל 50 שנה לקיומה של הלהקה ואת הוצאת האוסף החדש והמקיף "GRRR" שיראה אור ב-25 בנובמבר, יום ההופעה הראשונה מבין הארבע. לדברי חברי הלהקה ההופעות יהוו את "גולת הכותרת" של האיחוד, שתציין את יום השנה ה-50 להופעתם הראשונה. לא יאמן, אבל חברי הלהקה שנעים סביב גיל 70, מופיעים על הבמות כבר חמישים שנה.

"כולם אוהבים חגיגות, ולונדון וניו יורק הם שני מקומות מתאימים לקיים אותן", אמר מיק ג'אגר בהצהה שיצאה לתקשורת. "מצטערים שהשארנו אתכם תלויים באויר, אבל הציפיה הסתיימה", הוסיף קית' ריצ'ארדס, "תמיד אמרתי שהמקום הטוב ביותר לרוקנ'רול הוא הבמה, וכך גם במקרה של הרולינג סטונז".

הרולינג סטונז מכרו למעלה מ-200 מליון אלבומים וסינגלים בהיסטוריה שלהם, אבל עיקר הכנסתם בעשור האחרון באה מהופעות. סיבוב ההופעות האחרון שלהם, "A Bigger Bang", הכניס להם יותר מ-500 מליון דולר בשנים 2005 עד 2007.

לפני ארבעה ימים הוציאו הרולינג סטונז את השיר החדש "Doom And Gloom", שיכלל באוסף החדש שלהם, שייצא כאמור ב-25 בנובמבר, ייקרא "GRRR" ויכלול 50 שירים (במהדורה הרגילה). שיר חדש נוסף מהאוסף הוא “One Last Shot” שצפוי לצאת בהמשך. שני השירים החדשים הוקלטו בפריז באוגוסט האחרון - הפעם הראשונה בה מיק ג'אגר, קית' ריצ'ארדס, רוני ווד וצ'ארלי ווטס הקליטו יחד באולפן מאז האלבום "Bigger Bang" ב-2005.

כמו כן, ביום חמישי הקרוב יוקרן הסרט התיעודי "Crossfire Hurricane" שיספר את סיפורם של הסטונז, מ"הלהקה שכולם אהבו לשנוא" ל"להקה שכולם אוהבים". הסרט יוקרן בהמשך בערוץ HBO בארה"ב.  במקביל יפתח המוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק ב-15.11 תערוכה רטרוספקטיבית בשם "The Rolling Stones: 50 Years on Film" שתתאר את תולדות הלהקה מראשית שנות ה-60 ועד היום.