דו"ח נתיחת גופתו של מייקל ג'קסון נחשף לראשונה וממנו עולה תמונה עגומה של גופה שהצטמקה וניזוקה מניתוחים רבים, צריכת תרופות מוגזמת וככל הנראה גם ממלחמה באנורקסיה.

ממצאי הנתיחה עולה כי בגופו של מלך הפופ, שהלך לעולמו בשנת 2009 כשהוא בן 50, היו כדורים מומסים חלקית בבטנו, ירכיו, מותניו וכתפיו היו מלאים חורים, ככל הנראה מזריקות של משככי כאבים. שפתיו של ג'קסון היו מקועקעות בצבע ורוד בזמן שהגבות שלו היו קעקועים שחורים וקדמת הקרקפת שלו הייתה מקועקעת בצבע שחור כדי שתשתלב עם קו השיער שלו. 

מייקל ג'קסון
קעקועים שחורים וורודים וגוף חבול. מייקל ג'קסון | צילום: Carlo Allegri, GettyImages IL

ברכיו ושוקיו של הכוכב היו חבולות באופן מסתורי והיו לו חתכים בגב, המעידים על נפילה שקרתה זמן לא רב לפני מותו. גופו היה מלא בכתמים בהירים וכהים, המאשרים שהוא אכן סבל ממחלת פיגמנטציה שהפכה את עורו ללבן עם השנים. בנוסף, שיערו הארוך והגלי התגלה כפאה שהודבקה לראשו. מתחת לפאה, ג'קסון היה קירח לגמרי, חוץ מפלומה קטנה של שיער שהייתה על קרקפתו המצולקת.

"הוא היה עור ועצמות, שיערו נשר והוא לא אכל כלום מלבד כדורים במותו", סיפר מקורב לזמר לעיתון ה"סאן". "סימני ההזרקה שהיו על כל גופו וההשחתה שנגרמה בעקבות שנים של ניתוחים פלסטיים הראו שהוא היה בהידרדרות סופנית במשך כמה שנים". 

מייקל ג'קסון
"היה עור ועצמות". מייקל ג'קסון | צילום: Vicki L. Miller / Shutterstock.com

על פי ההערכה, ג'קסון החל לראשונה לחבוש פאה לאחר ששיערו עלה באש במהלך צילומים לפרסומת של פפסי בשנת 1984, טראומה שהותירה אותו עם כוויות מדרגה שנייה ושלישית. בצילומים הוא נדרש לרקוד במדרגות בזמן שהדליקו סביבו זיקוקים, אך בעיה טכנית במהלך הטייק השישי גרמה לכך שהפירוטכניקה התפוצצה מוקדם מדי וגרמה לניצוצות להצית את שיערו מלא הג'ל של ג'קסון, שעלה בלהבות. בנתיחת הגופה היה אפשר לראות בבירור אזור קירח ושרוף מעל אוזנו השמאלית.

לאורך השנים היו טענות כי התאונה המדוברת הייתה תחילת ההתמכרות של הזמר לכדורים. הוא קיבל מרשמים למשככי כאבים חזקים כדי להתמודד עם הכאבים בקרקפת ובפניו, והמשיך להיות מכור לתרופות מרשם – התמכרות שבסופו של דבר תהרוג אותו.

אחיו טיטו אמר בעבר ל"Daily Mirror" הבריטי: "הוא לקח תרופות נגד כאבים בגלל הכוויות ואין ספק שזה מה שגרם לו להתמכרות".