עמיר בניון קיסריה (צילום: שרון רביבו)
נגד אסד. עמיר בניון | צילום: שרון רביבו

לפני כחודשיים הוציא עמיר בניון את השיר "זיני", אותו יצר בעקבות פניה מצד ראשי האופוזיציה בסוריה, המתנגדים לשלטונו של הנשיא בשאר אל-אסד. השיר נועד לסייע לעם הסורי במאבקו ולעודד אותם להמשיך ולפעול למען החופש שלהם.

השיר היווה, כזכור, את שיר הנושא מאלבום שלם בערבית, אותו ביסס בניון על תרגומים שלו ושל אביו לפסוקים נבחרים מספר "קהלת" לערבית, אותם הלחין.

כעת, אחרי כחודשיים, הגיע השיר רשמית אל ראש הזרם הכורדי באופוזיציה הסורית ,ד"ר חוסין סעאדו, שנפגש לשם כך בטורקיה עם סגן השר פיתוח הנגב והגליל איוב קרא, אשר העביר לו עותקים מהאלבום.

המטרה המוצהרת של ארגוני האופוזיציה הסורית היא "להפוך את השירים לשירי המהפכנים", וקליפ מחאתי ראשון ל"זיני" כבר עלה לרשת, וכולל תמונות קשות לצפייה מההפגנות של מתנגדי המשטר בסוריה.

סעאדו הכורדי, כך אומר קרא, התרגש מאוד מהמעמד והביע את הערכתו לכך שדווקא זמר ישראלי פועל למען העם הסורי בזמן שהזמרים והאמנים בעולם הערבי נעלמו ונאלמו, ולמרות שהם רואים את הזוועות אף אחד מהם לא הביע תמיכה. "ממקום לא צפוי, שאמור להיות אויב, דווקא משם מגיעה התמיכה וההזדהות", אמר בהתרגשות.

סגן השר קרא אמר: "עמיר בניון מייצג את כל העם וההנהגה בישראל, שרואים את העם הסורי לא כאויב אלא כחבר פוטנציאלי בעתיד. אני מקווה שהעם הסורי יעבור בשלום את השלב הנוכחי ויחד עם העם בישראל יצעדו לעבר עתיד של שלום ואחווה באזור".

בסוף הפגישה, הזמין קרא את סעאדו להגיע להופעה של עמיר בניון בארץ, וסעאדו מצידו הודיע כי ברגע שהגבולות יפתחו, הוא יקנה כרטיס לשורה הראשונה.

אין תמונה
מנהיג האופוזיציה הכורדי וסגן השר איוב קרא עם הדיסק של עמיר בניון

>> החדשים של שרית חדד, ג'ולייטה ואתי לוי