אדל, זמרת (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
תהיי בריאה. אדל | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

הניתוח במיתרי הקול שעברה הלילה הזמרת אדל עבר בשלום ומצב הגרון שלה טוב, כך עולה מהאבחנה הרפואית שפרסם הבוקר בית החולים הכללי בבוסטון, מסצ'וסטס, ארה"ב, שם עברה הכוכבת הבריטית את ההליך הרפואי.

"אדל עברה מיקרו-ניתוח באמצעות לייזר במיתרי הקול על ידי רופא מומחה, ד"ר סטיבן זיטלס, כדי לעצור את הדימון במיתרי הקול ממנו סבלה", נכתב בהצהרה ששחרר בית החולים. "מצב הגרון של אדל הוא כרגע המצב האופייני למי שעבר דימום בכלי הדם שבמיתרי הקול. אדל הגיעה לניתוח אצל ד"ר זיטלס, מנהל המרכז למיתרי קול בבית החולים, על פי עצתם של רופאיה בבריטניה. היא צפויה להחלים מהניתוח באופן מלא" - כך בהצהרת בית החולים.

הרופא שניתח את אדל הוא אותו מומחה שניתח את מיתרי הקול של סטיבן טיילר, סולן "אירוסמית'" ב-2006 ואותו אחד שניתח גם את רוג'ר דאלטרי מלהקת "The Who?".

סבלה מהגרון במשך כמעט שנה

אדל, הזמרת המצליחה ביותר בבריטניה בשנה האחרונה, החמיצה בשל הניתוח את טקס פרסי MTV אירופה שנערך שלשום. היא סבלה מהגרון במשך כמעט שנה. בדצמבר 2010 היא חלתה בשפעת, ונאלצה לבטל הופעות בינואר. המצב החמיר כאשר השיקה במרץ 2011 סיבוב הופעות חדש מבלי שהחלימה לגמרי. הבעיה בגרון הפכה ליבלת במיתרי הקול ובהמשך הגיעו גם הדימומים והדלקת בחזה. כל אלה גרמו לה לסדרה של ביטולי הופעות במהלך השנה, בבריטניה ובארה"ב.

אדל הודיעה כזכור על ביטול כל הופעותיה על במה וכל הופעות הקידום הפומביות שלה עד סוף שנת 2011 עקב הבעיות החוזרות והנשנות במיתרי הקול שהצריכו את הניתוח. אדל עצמה פרסמה באתר שלה כי תעבור ניתוח "כדי להתמודד עם כל הבעיות בגרון" והודיעה כי היא "מצפה להגיע להחלמה שלמה".

>> ליידי גאגא רקדה על הירח בטקס פרסי MTV