ביונסה, גלסטונברי (צילום: Gettyimages IL, getty images)
נעלה את הפסטיבל בהופעה מהממת. ביונסה | צילום: Gettyimages IL, getty images
אחרי הופעות נהדרות של U2 ורדיוהד בפסטיבל גלסטונברי בשישי בלילה, והופעה של קולדפליי בשבת בלילה (עם שירים החדש "Every Teardrop Is A Waterfull"), הגיעה אמש תורה של נסיכת הפופ ביונסה לנעול את הפסטיבל, שמתאפיין בדרך כלל בקהל של שוחרי גיטרות, פחות של נענועי ישבן.

לבושה בז'קט זהוב נוצץ, מכנסיים שחורים ומגפיים עם עקב גבוה פרצה ביונסה לבמת הפירמידה של גלסטונברי ולעיני 175 אלף איש ומבעד למתח זיקורים פתחה עם הלהיט "Crazy In Love".

הקהל הריע לכוכבת, שהיא הזמרת-אישה הראשונה שזוכה להיות אמן מרכזי באחד מערבי הפסטיבל האקסלוסיבי מזה 25 שנה. ביונסה, כמו ביונסה, נתנה את המיטב שלה עם להיטי על כמו "Single Ladies". לפניו אמרה לקהל: "אתם צופים כאן בהתגשמותו של חלום. כל חיי חלמתי להיות כוכב רוק והלילה זה קורה - הלילה אני כוכבת רוק וכולנו כוכבי רוק!. אז גלסטונסרי, שכחו מהצרות שלכם, אני רוצה להשאיר לכם מהערב הזה רק זכרונות יפים, אתם מוכנים?!"

אחרי שהראפר טריקי הצטרף אליה ל"Baby Boy" המשיכה ביונסה עם הסינגל הכי חדש שלה "Best Thing I Never Had" ועם "End Of Time" ואחר כך ביצעה גרסת כיסוי ל"Sex n Fire" של להקת קינגס אוף ליאון, ירדה על הברכיים וגררה את הקהל לשירה אדירה.

ביונסה היתה קרובה לדמעות כאשר נשכבה על הפסנתר וביצעה את צמד הבלדות "1+1" ו"Irreplaceable". לקהל היא אמרה: "עשיתי הרבה דברים בחיי אבל מעולם לא הופעתי בפני 175 אלף איש. זה פשוט לא יאמן".

ביונסה הזכירה את חברותיה לשלישיית "דסטיניז צ'יילד", קלי רולנד ומישל וויליאמס ואז ביצעה מחרוזת מלהיטיה ההרכב. מיד אחריה הגיעו ביצוע של ל"טלפון", הדואט עם ליידי גאגא, וקאבר ל"Sweet  Dreams" של היורית'מיקס.

לצד הבמה צפו במופע של ביונסה הבעל ג'יי זי, החברה גווינית' פאלטרו והחבר כריס מרטין מקולדפליי, שערבקודם הופיע בעצמו בפסטיבל.

ביונסה, גלסטונברי (צילום: Gettyimages IL, getty images)
מראה כרגיל את מה שחשוב. ביונסה | צילום: Gettyimages IL, getty images

מי שפספסה הזדמנות להופיע עם ביונסה על הבמה בהופעה זו, ולהשתתף יחד איתה בערב המיוחד, היא הזמרת אדל, שקיבלה הצעה לשיר עם ביונסה כמה שירים.

אדל בהופעה (צילום: Dave Hogan, GettyImages IL)
נאלצה לסרב. אדל | צילום: Dave Hogan, GettyImages IL

אולם אדל נאלצה לסרב להצעה, משום שלאחרונה איבדה את קולה. אדל, אומרים מקורביה, התבאסה מאוד, כיוון שביונסה היא אחת הזמרות הנערצות עליה. "עבור אדל זו היתה יכולה להיות הגשמת חלום, המופע של החיים שלה", אמרו מקורביה. "אבל הרופאים אמרו לה שאם תעלה לשיר אם ביונסה היא מסכנת את הגרון שלה ואת הקול שלה והיא נאלצה לוותר, בתקווה לשתף עמה פעולה בעתיד".

כזכור, במאי האחרון נאלצה אדל לשנות תאריכים בסיבוב ההופעות שלה באמריקה כיוון שסבלה מלרינגיטיס - דלקת חמורה בגרון. הרופאים אמרו לה שהיא חייבת לעשות הפסקה של חודש משירה, אחרת היא מסכנת את עצמה עם נזקים לטווח הארוך. "לא היתה לי ברירה אלא להישאר הבחדר המלון שלי ולשמוע בעצת רופאי", כתבה אדל בעצב באתר שלה, כך פרסם ה"סאן".

>> אנריקה איגלסיאס ואשר עם רקדנית סטריפטיז