דיוויד גילמור בהופעה (צילום: Jo Hale, GettyImages IL)
אשתו מצייצת, הוא מנגן. דיוויד גילמור | צילום: Jo Hale, GettyImages IL

להקת הרוק הבריטית המיתולוגית "פינק פלויד" צפויה להוציא בחודש אוקטובר הקרוב אלבום חדש בשם "The Endless River", עשרים שנה אחרי שהוציאה את אלבום האולפן האחרון שלה, “The Division Bell", שרק לאחרונה יצא שוב במהדורה מיוחדת.

האלבום החדש צפוי לכלול הקלטות שנעשו בשנת 1994, כך עולה מציוץ בטוויטר של פולי סמסון, אשתו של הגיטריסט והזמר דיוויד גילמור, שהוביל את "פינק פלויד" באותה התקופה. סמסון טוענת שהאלבום החדש הוא בבחינת "שירת הברבור" של הקלידן המנוח של "פינק פלויד", ריק רייט, שמת מסרטן בגיל 65, בשנת 2008.

עוד ב-mako מוזיקה:

הזמרת דורגה מק'ברון-הדסון, פרסמה בדף הפייסבוק שלה תמונה מאולפן ההקלטות בה היא מצולמת יחד עם גילמור ועוד שתי זמרות. לדבריה היא השתתפה בהקלטות האלבום החדש, שהחלו בזמן ש"פינק פלויד" הקליטו את האלבום “The Division Bell" ב-94'. בהתחלה כונה פרוייקט-הצד הזה "The Big Spliff" ("הג'וינט הגדול"), כפי שסיפר בזמנו המתופף ניק מייסון.

פינק פלויד באולפן (צילום:  Photo by Flash90)
דיוויד גילמור באולפן ההקלטות עם שלוש זמרות | צילום: Photo by Flash90

לדבריה מדובר באלבום שיועד להיות במקור אינסטרומנטאלי, כולל קטעים שיצר הקלידן ריצ'רד רייט. אלא שגילמור ומייסון ערכו בו שינויים. "בדצמבר האחרון נכנסנו לאולפן ושרתי בכמה מהשירים. דיוויד שר גם הוא לצד קולות הרקע שלי, ולפחות באחד מהשירים שר קול מוביל. זה השיר שהעבודה עליו מתוארת בתמונה".

מדובר בידיעה מרתקת עבור מעריציה הרבים של "פינק פלויד", שלא הוציאה אלבום חדש כבר 20 שנה, ועדיין נחשבה בעשורים האחרונים לאחת משתי הלהקות הלועזיות הכי פופולריות בישראל, לצד הביטלס.

מי שעומד מאחורי ההוצאה של האלבום החדש הם הגיטריסט דיוויד גילמור והמתוף ניק מייסון, שהם למעשה השניים היחידים שנותרו מההרכב המקורי של "פינק פלויד". היחסים בין גילמור למנהיג השני של הלהקה, רוג'ר ווטרס, ידעו במהלך השנים עליות ומורדות, כולל תביעות הדדיות בנוגע לשימוש בשם "פינק פלויד", שבהן זכה גילמור.

רוג'ר ווטרס (צילום: Kevin Winter, GettyImages IL)
לא, רוג'ר, לא שכחנו כמה אנחנו "אוהבים" אותך | צילום: Kevin Winter, GettyImages IL

כזכור, ההרכב הקלאסי של "פינק פלויד" בעידן שאחרי הסולן המנוח סיד בארט, הרכב שכלל את ווטרס, גילמור, רייט ומייסון, הגיע לסוף דרכו ב-1983 באלבום "The Final Cut". ב-1987 הקימו גילמור, רייט ומייסון מחדש את הלהקה ללא ווטרס, הוציאו את האלבום "Momentary Lapse of Reason" ויצאו לסיבוב הופעות משותף. הם הוציאו כאמור את “The Division Bell" ב-94' והופיעו גם אחריו.

הפעם האחרונה בה ניגנו כל הארבעה יחד, כשרייט עוד היה בחיים, היתה במופע הצדקה הבינלאומי "Live 8" ב-2005. האיחוד האחרון של ווטרס, גילמור ומייסון היה במופע "The Wall" של ווטרס ב-2011.

ווטרס גם הצליח לרתום את גילמור ומייסון לקמפיין המתמשך שלו למען הפלסטינים ונגד ישראל - ב-2010 הוא וגילמור הופיעו יחד כתרומה לילדים פלסטינים, והשנה גייס ווטרס את מייסון כדי לומר ל"רולינג סטונס" שלא יופיעו בישראל.