יונתן רזאל פרומו (צילום: אוהד רומנו)
צלילים חדשים. יונתן רזאל | צילום: אוהד רומנו

הזמר והיוצר יונתן רזאל מוציא היום את האלבום החדש "בין הצלילים", הכולל עשרה שירים, ביניהם שירים פרי עטו וגם טקסטים ולחנים מן המקורות, בהפקה מוזיקלית של אביתר בנאי. האלבום החדש מגיע חמש שנים לאחר שאלבום הבכורה של רזאל, "סך הכל", הגיע למעמד "אלבום זהב" ונמכר בלמעלה מ-30 אלף עותקים.

מהאלבום החדש "בין הצלילים" יצאו עד כה שירים כמו "הגעגוע", "קטונתי" ושיר הנושא "בין הצלילים". היום בוחר רזאל להשמיע מתוכו גם את השיר "שומר אמונים", בו הוא מבטיח:  "לא הולך לקרוע את השרשרת...  לא הולך לשבור את הכל".

"שומר אמונים"

"זה כמו לטפס על קיר של קרח, אני נאחז בטוב, כשמסביב הכל נעלם גדול / אמנם יש רגעים בהירים, בהם פתאום הכל מתחבר, אך מי ישיב נפשי בשאלתי

פזמון: אבל אני שומר אמונים, לא נרתע מהדרך, אני שומר אמונים, לא הולך לקרוע את השרשרת

כמה שאני רואה יותר, מתרבות שאלות, הכל מעורב בכל ואין בו מתום / אמנם ברור שהכל קורה, המלאכים עולים ויורדים, אך מתי השחר יעלה ? ואני שומר אמונים ...מוצא בי כח, מוצא בי כח, מוצא בי כח, תן לי כח

זה כמו לטפס על קיר של קרח, אני נאחז בטוב, כשמסביב הכל נעלם גדול / זה לא שאין סימן חיים, הכל מסתובב סביבי, אך מתי השחר יעלה

פזמון: אבל אני שומר אמונים, לא נרתע מהדרך, אני שומר אמונים, לא הולך לקרוע את השרשרת / מוצא בי כח לעוד יום, אני לא הולך לשבור את הכל, אני מחזיק חזק ויכול".

יונתן רזאל עד כה

יונתן רזאל, בן 39, נשוי ואב לארבעה, מתגורר בשכונת נחלאות בירושלים. הוא נולד בניו יורק כבן בכור, עלה לישראל בגיל צעיר, וחזר בתשובה עם משפחתו. כבר מילדותו למד מוזיקה קלאסית, למד לנגן בפסנתר ובצ'לו, הלחנה וניצוח. בגיל 16 הוציא תקליט בהרכב יחד עם אחיו הצעירים ממנו, שכולם עוסקים או עסקו במוזיקה - הזמר אהרון רזאל, המתופף יהודה רזאל, שכיום הוא רב, והזמרת ריקה. רזאל התגייס לצה"ל כמוזיקאי מצטיין, ועם שחרורו המשיך בלימודי הניצוח. אחרי הלימודים עבד כמנצח בתזמורת הקאמרית הישראלית ובסימפונט רעננה. בהמשך הופיע עם תזמורות שונות בחו"ל.

יונתן רזאל פרומו (צילום: אוהד רומנו)
התאושש מהמכה. רזאל | צילום: אוהד רומנו

במשך כמה שנים שיתף פעולה כמעבד סימפוני עם ארקדי דוכין , שלמה ארצי ויוני רכטר ועוד. כאמור, לפני חמש שנים הוציא את אלבום הבכורה שלו, "סך הכל", שהגיע למעמד "אלבום זהב" ונמכר במלמעלה מ-30 אלף עותקים. שנה אחר כך פרסם גרסה מחודשת לשיר "והיא שעמדה", אותה הלחין ועיבד, וביצע בדואט ביחד עם הזמר החסידי יעקב שוואקי השיר נבחר כשיר העשור ברדיו "כל חי", הרדיו המוביל בציבור החרדי והוקלט בקאברים רבים. כמוזיקאי הוא זוכה פרס היצירה מטעם אקו"ם לשנת 2011.

לפני שנתיים וחצי, ביום העצמאות, בתו רבקה רזאל, אז ילדה בת 4, נפצעה קשה מאוד כשנפלה מגובה של חמישה מטרים כאשר ניסתה לצפות בזיקוקים מגג בית המשפחה. האם, רעייתו של רזאל, ביצעה בילדה החייאה, ויונתן עצמו קרא פרקי תהילים. לאחר טיפול ראשוני במקום העביר צוות הרפואי את רבקה הקטנה לבית החולים הדסה עין כרם בעיר, כשמצבה קשה. היא הורדמה והונשמה במחלקה לטיפול נמרץ ילדים. בני משפחתה שהו כל העת ליד מיטתה והעבירו מסר לכל האנשים שדאגו לשלומה: "תודה לכל מי שמתפלל למען בתנו. אנחנו מבקשים להמשיך בתפילות למענה". חיי של רבקה הקטנה ניצלו והיא עברה שיקום. שנתיים וחצי חלפו מאז, והאב, יונתן רזאל, התאושש מהמכה הקשה שספגה משפחתו.