ברי סחרוף פרומו (צילום: רונן ללנה)
שוב הוא עושה את זה. ברי סחרוף | צילום: רונן ללנה

ברי סחרוף הוציא את אלבומו החדש "אתה נמצא כאן", עשר שנים אחרי אלבום האולפן הקודם שלו "האחר". את האלבום החדש, בו השתתפו שלל כותבים, הפיקו מוזיקלית ארבעה: בן הנדלר, אורן לוטנברג, נאור כרמי ורן שם-טוב.

מתוך האלבום אתם יכולים להאזין לארבעה שירים: "ימים נוראים", "הדרך לערד", "כלום זה לא סתם" ו"נחמה", שנחשף אתמול.

את מילות "כלום זה לא סתם" כתב סחרוף יחד עם עמיר לב, כשהלחן שלו. השיר הוא משירי האהבה היפים של סחרוף, ששר על תענוג עיוור אחרי שכבר היה על סף תהום: "ביום בהיר אפשר לראות / אור אחד גדול / ביום בהיר אפשר לראות עד אינסוף".

את המילים של "ימים נוראים" כתב נועם רותם וסחרוף הלחין יחד עם בן הנדלר. השיר מדבר על בקשת סליחה בימים הנוראים, אחרי "הפרה של כל הנדרים". סחרוף מערבב כאן שכרות, האנג-אובר, אהבה, כמיהה, תחינה, דת ובית כנסת: ""בחלון בית הכנסת רואים חזן בראש העם / הילדים במרפסת מחכים לרול שופר / עכשיו הלב שלי רעב, הכוס שלי ריקה / הראש שלי כואב ובבטן מועקה, אני חושב על כל מה שיכולתי להגיד / הזמן הפך אותי קשה והקול שלי מחליד".

ב"הדרך לערד" מלחינים סחרוף ורונן שפירא את מילותיו של המשורר רוני סומק, שכדרכו ממעט במילים: "הכבשים הלבנות בדרך לערד / כמו שיני חלב, בלסת המדבר / המלחמה נמשכת / הזאב שיגור איתם , עדיין לא נולד". זהו אחד השירים היפים באלבום הזה ובקריירה של ברי סחרוף בכלל. מוזיקלית סחרוף ממשיך להיות נביא של חיפושים, נסיונות, מצלולים חדים ועמוקים, דרמטיים, וכשהוא שר בקולו החזק: "המלחמה נמשכת!" ובהמשך מגיעה כקונטרה רביעיית כלי מיתר - השיר מגיע לשיאים חדשים של יופי ודרמה.

את מילות השיר "נחמה" חיבר סחרוף, והלחין יחד עם בן (בנו) הנדלר, אחד המפיקים המוזיקליים של האלבום. "נחמה" נפתח לכאורה כבלוז, מתפתח תך כמה שניות לרוק סחרופי טיפוסי, מהיר ועצבני, חד ופשוט, כשבהמשך מצטרפות השפעות גרוביות שמזכירות את החיבור של הנדלר למחוזות הבלקן ביט בוקס.

מהאלבום של ברי סחרוף יצאו עד כה השירים "זמן של מספרים" ו"העין", שהושמעו יפה בתחנות הרדיו. ביום רביעי הקרוב ה-13.4, יופיע ברי סחרוף עם סימפונט רעננה בבית האופרה בתל אביב, במסגרת סדרת קלאסי-רוק של אופרה הישראלית.

את האלבום החדש "אתה נמצא כאן" ישיק סחרוף בשתי הופעות בזאפה אמפי שוני: חמישי 21.4 , חוה"מ פסח, ושבוע לאחר מכן: חמישי 28 באפריל 2011. מחיר: 149 ₪. כרטיסים ב-03-7626666 וגם כאן וכאן.

אין תמונה
עטיפת האלבום החדש "אתה נמצא כאן"

>> אסתר שמיר חוזרת באלבום חדש