בתוכניות הריאליטי הישראליות יש מושג ששופטים אוהבים להשתמש בו - "עשה דרך". הדבר הכי טוב שמתמודד יכול לעשות הוא להפגין שינוי, התקדמות, תהליך. רוני דלומי מכניסה את המושג הזה לפרופורציה - הנה לנו דוגמא למישהי שבאמת, באמת עשתה דרך. 6 שנים חלפו מאז שניצחה כנגד התחזיות ב"כוכב נולד", שם היא פרצה לתודעתנו כנערה יפה ותמימה עם מתוק. שלושה אלבומים אחרי, דלומי היא כבר הרבה מעבר לזה.

עם ארסנל להיטים כמו "תן" ו-"סתם שני אנשים", זכיות רצופות בתארי "זמרת השנה", השתתפות במחזמר "צלילי המוזיקה", השתתפות כמורה ב"בית ספר למוסיקה", משחק בדרמת האיכות "אופוריה" לצד סדרת הנוער "גאליס" - לרוני דלומי יש פנים רבות ומגוונות, ושילוב של ענווה ועוצמה שהופך אותה לאחת הזמרות האהובות והמצליחות במוזיקה הישראלית. לכבוד צאת אלבומה השלישי, שסינגלים מתוכו ("איש של לילה", "לשמור עליי" ושיר הנושא "תסתכל עליי") כבר הספיקו לכבוש את המצעדים ואת לב הקהל. דלומי עורכת הופעת השקה חגיגית ב-3.4 בזאפה תל אביב.

אחרי שצברת ניסיון בשני התחומים, איפה את מוצאת את עצמך יותר - במשחק או במוזיקה?

"שני התחומים חשובים לי באותה מידה אבל אני תמיד אומרת שאני זמרת, אני אף פעם לא אגיד שאני שחקנית. משחק זה משהו שאני עוד לומדת, ומאוד רוצה להתפתח ולהתרחב בו. אני מאושרת לשחק וגם לשיר".

ציפית להצלחה המטורפת של השירים החדשים?
"אני האמנתי בהם מאוד, ואני מאמינה באלבום הזה מאוד, אבל זה אף פעם לא משהו שאני מצפה לו. זה מפתיע אותי כל פעם מחדש שאני מגיעה והקהל שר איתי את השירים".

באלבום הזה כתבת והלחנת את כל השירים. מאיפה נולד שיר?
"לכל שיר ההשראה מגיעה ממקום אחר ויכולה להגיע בעיתוי אחר ובצורה אחרת. התחלתי ללמוד כתיבה אצל טל גורדון והיא לימדה אותי שהשראה לא פשוט נוחתת עליך, אתה צריך לחפש אחריה. זה יכול להיות מתוך חוויות אישיות, זה יכול להיות דברים שקורים סביבך, זה יכול להיות לפני השינה, מתי שאנחנו עם פחות מגננות, בדברים הכי פשוטים. גם באלבומים הקודמים כל השירים בחרתי נבחרו מתוך המחשבה שאני שרה אותם כאילו אני כתבתי אותם. אתה חייב להתחבר לזה במאה אחוז, אבל כשאתה באמת כתבת את זה ואתה רואה את התמונה המקורית שעליה זה נכתב אז אתה מתחבר לזה בדם".

בעוד חודשיים תתחתן רוני דלומי עם בן זוגה מזה חמש שנים, אותו היא מגדירה "האהבה הראשונה שלי". בשיחה איתה היא לא עושה רושם של "בריידזילה", ונדמה שהאירוע המתקרב לא מעורר בה את הלחץ המקובל. "אני שאננה, אני לא חושבת על זה, מתעסקת על זה כמה שצריך וזהו", היא מספרת. "את השמלה סגרנו לפני שבועיים, הכי קרוב לזמן החתונה. אני מתרגשת, זה תהליך נעים וכיפי, אבל אנחנו לא לחוצים בינתיים".

כמי שחבה את תחילת הקריירה שלה לתוכנית "כוכב נולד", רוני דלומי צופה ב"כוכב הבא לאירוויזיון" אבל מודה שלא באדיקות: "אני מחטיפה צפיות קצרות אז אני לא ממש מעודכנת אבל אני מכירה את השמות והסיפורים והתמונה הכללית. לא ראיתי מספיק כדי שיהיה לי פייבוריט אבל את חובי אני מכירה טוב כי הוא היה איתי בעונה, אז אין לי ספק שהוא יהיה מעולה באירוויזיון". הראיון נערך לפני הגמר הגדול, כמובן, אז היי - דלומי ניבאה נכון.