שנה וחצי אחרי שהוציא עילי בוטנר אוסף להיטים כפול בו סיכם את העשור הראשון של הפעילות המוזיקלית שלו לפני ועם ילדי החוץ, פותח בוטנר עשור חדש עם אלבום אולפן חדש ואישי במיוחד, סיבוב הופעות חדש, והכי מרגש - תוספות מרעננות להרכב ילדי החוץ: לצד אדר גולד ואוהד שרגאי יצטרפו הזמר תום גפן והזמרת גל לוגסי. כעת, באלבום ובסיבוב ההופעות החדשים, הקולות והסיפורים של הרביעייה ישזרו לכדי סיפור גדול אחד.

כזכור, עילי בוטנר חבר ליוצאי "כוכב נולד" גולד ושרגאי לפני כ-5 שנים, ויחד הם הוציאו אלבום אחד שסיפק לנו להיטים ענקיים כמו "רץ אלייך", "קדימה הלאה", "תם ולא נשלם" ועוד. האלבום החדש, שנקרא "בית?", שם במרכז את אחד הנושאים הכואבים אך המוכרים ביותר - גירושים.

בקרוב...

A video posted by עילי בוטנר (@elaibotner) on

"בגיל 10 ההורים ההורים שלי החליטו להתגרש", מספר בוטנר. "נשמע טריויאלי בעולם בו הסטטיסטיקה  מדברת על יותר משליש מהזוגות הנישאים אשר מסיימים דרכם בצורה כזו. עוד נתון בעולם המכור לסקרים, נתונים, טריוויה ומדדים למיניהם. אבל מאחורי המספרים יש עשרות אלפי ילדים, בני נוער ובוגרים החווים וחיים את הטראומה הזו מדי יום.  מסתובבים עם פצע שלא מגליד אף פעם".

בוטנר ממשיך: "נדהמתי לגלות מחקרים מודרניים המצביעים על כך שילדים שגדלו בבתים להורים גרושים מועדים לחזור על דפוס התנהגות זה גם שנים אחר כך, בחיי הזוגיות שלהם עצמם.  מה שהופך את הטראומה לסוג של קללה בעצם. אני נשוי ואב לשלושה ילדים. הפחד הזה אמיתי ומוחשי, והוא בתת מודע כמעט בכל דיאלוג עם ילדיי.  רק לא לחזור על טעויות".

ואכן, "היי", הסינגל הראשון מהאלבום החדש שכתב והלחין בוטנר, מדבר ישר ולבטן: "היי, יש ילד שצריך אותך בבית/ לחלום ולעצום את העיניים/ ואמא ששומרת רק עליו./ היי, אף פעם לא אמרת שאת גאה בי/ עוד שיר מסתיר את מה שלא היה לי/ החזיקי את ידי/ אל תעזבי". ילדי החוץ הוותיקים והחדשים יעלו על במה אחת לראשונה באופן רשמי במופע ההשקה לאלבום החדש, ב-17 למרץ בהיכל התרבות תל אביב.