שלומי שבן מוציא את "לילה אחרון בלונדון", שיר ראשון מאלבום מקורי חדש, לראשונה מזה שבע שנים. את השיר כתב והלחן שבן, שהפקיד את ההפקה המוזיקלית בידי תמיר מוסקט ואסף תלמודי. באלבום החדש של שבן מנגנם חברי להקת "הקולקטיב", שגם שותפים לעיבוד עם שבן, מוסקט ותלמודי.

על השיר והאלבום אומר שבן: "בשנות ה-90 הייתי סטודנט בודד ועגמומי למוזיקה בלונדון. אחרי שלוש שנים קשות החלטתי לעזוב. דווקא בלילה האחרון שלי בעיר היא בחרה לחייך אלי, ופתאום נראתה לי כמעט אפשרית. אבל אני כבר הייתי בדרך הביתה.

שלומי שבן – לילה אחרון בלונדון (תמונת AVI: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון))
"העיר האירה לי פנים באותו לילה" | תמונת AVI: מתוך קטלוג פמינה 2016, דודי חסון (ארכיון)

"השיר 'לילה אחרון בלונדון', שנכתב כמעט חמש-עשרה שנים לאחר מכן, הוא תמונת הלילה הזה. כפי שבחרתי לזכור אותו. אני מרגיש שהייתה זכות לעבוד על האלבום הזה עם קבוצה יוצאת דופן של מוזיקאים. כשאתה מוקף בכל- כך הרבה כישרון, ניסיון ואהבה יש לך את היכולת הנדירה לא לפחד, להיות משוחרר לחלוטין ופשוט ליהנות מהמסע".

מופע הבכורה לאלבום יערך בהיכל התרבות בתל אביב ב-5 באפריל 2014.

"לילה אחרון בלונדון"

"הצחוק שלך מצחיק אותי, אמרה הנערה הארוכה לנערה העגולה שצחקה, מיד חזק יותר, הסמיקה, וחושבת לעצמה - הרי כולנו שיכורים, וזה בסדר, ואז מה, והעיקר שצוחקים, זה לילה אחרון.

אני לבד במסעדה המלאה מפה לפה, אני רק רוח רפאים אני רק צל על הבופה, וכל שברי הדיבורים סביבי הופכים לערפל, היו שלום אחים זרים, לכו לאלף עזאזל, אני שותה לחייכם, זה לילה אחרון.

דמעות עמדו לי בגרון, האוטובוס המתגלה מן הרחוב המאוחר, לא נראה עגום כמו בעבר, עכשיו אתה נזכר?

אני עוזב מחר בבוקר ואף - פעם לא חוזר, שוב אל העיר הזאת שכל מה שנתנה לי הוא הסבר, כיצד ניתן להסתדר בלי אהבה ובלי חבר, שרק קרעה לי את הלב ואז קראה לי משורר, ובאמת, אולי זה לא מעט.

אז זה מה שאתה רוצה להיות בעצם, היא אמרה, דג מאוד גדול בבריכה קטנה? אמרה ונעלמה, אל תוך הזיכרון".