כל החתיכים אצלי פרומו (צילום: מיכאל טופיול)
כל החתיכים אצלי. סיבות טובות | צילום: מיכאל טופיול

עכשיו בטח יקומו כל מיני אנשים ויגידו ש"כל החתיכים אצלי", הלהקה של איה זהבי פייגלין, מתמסחרים ומתחנפים לגלגלצ. כי "כל הסיבות", הסינגל הראשון שמוציאה הלהקה מתוך אלבומה השני, נשמע הרבה יותר רדיו-פרנדלי מהאלבום הראשון.

אבל מי שמקשיב לטקסט שכתבה ושרה זהבי פייגלין מבין שהלהקה הזו, עם גלעד מאיר בגיטרות, נמרוד לביד בבס והוד שריד בתופים, לא איבדה מהכוונות הרוקיסטיות שלה. אחרי הבלגן של האלבום הראשון הם מוציאים שיר שהוא יותר רגוע אבל לא פחות סוער פנימית, אחד השירים הכי טובים שלהם עד היום.

אפשר כבר לדמיין את הקליפ שיצולם באבן-גבירול. זהבי פייגלין נותנת 20 שקל לקבצנית, וזה גורם לה להרהר במצפון שלה וביחסיות של החיים - המצב שלה מול המצב של הקבצנית חסרת השיניים. אחר כך זהבי-פייגלין, שכבר חשפה שיניים מול העולם בחיים שלה, משווה את עצמה לג'ולייה המטומטמת עם השיניים העקומות שנסעה ללמוד צרפתית. גם כאן היא מרגישה מאושרת לעומתה. אין ספק שכיוצרת זהבי-פייגלין עלתה כאן ברמה, וגם הביצוע הקולי שלה טוב.

"כל הסיבות"

"נתתי לה עשרים שקל בשטר, היא יושבת וצורחת קללות, אל האוויר, ועל המדינה הזאת, נתתי לה עשרים שקל, היא לא תקנה בזה שיניים לפה, אבל אני קניתי לי מצפון יפה

לא צריך ללכת כל כך רחוק, כדי לדעת / שיש לי את כל הסיבות בעולם, להיות מאושרת, איך זה קורה שאני עוד לא שם, אני חושבת

ג'יליאן נסעה ללמוד צרפתית, היא מבזבזת ת'זמן כי בחיים היא לא תקלוט, כמה השיניים שלה עקומות, ג'יליאן נסעה ללמוד צרפתית, בגיל ארבעים וחמש, אין לה בעל, לא ילדים, וכמה שהיא מטומטמת, אני מתאפקת לא לצחוק

אבל לא צריך להיות חכם גדול, כדי לדעת / שיש לי את כל הסיבות בעולם, להיות מאושרת, איך זה קורה שאני עוד, לא שם, אני חושבת".

>> דנה ברגר: "סרבתי להישרדות VIP, זה דיל עם השטן"