שלומי שבן, קרולינה (צילום: גדי דגון )
מנגינה ישנה. שלומי שבן וקרולינה | צילום: גדי דגון

פרויקט "היספיקו החיים?" כולל לחנים חדשים לשירת המחזאי והמשורר חנוך לוין ז"ל, של כמה מטובי האמנים. מדובר בקריאה מוזיקלית חדשה בשירתו של חנוך לוין, שמעלה גוונים של רוך, עצב, חמלה וטירוף. התמונות שיצרו מילותיו של לוין זוכות לפרשנות חדשה ומיוחדת.

הפרויקט יוצא בפורמט "ספר-דיסק" במסגרת סדרת "גיבורי תרבות" מבית "עבודה עברית". מתוכו ניתן להאזין לשיר "מנגינה ישנה" בביצוע שלומי שבן וקרולינה ולשיר "ילד בעיגול אור" של יוני רכטר ואלי מגן.

הפרויקט יושק במופע חגיגי שיערך ב-6 בראשון לציון במסגרת "כנס השפה העברית 'לשון ראשון'" ויוקדש לציון יום הולדתו ה-70 של לוין. שבן, רכטר, מגן וקרולינה ישתתפו במופע ההשקה, לצד נועם ענבר ואיתמר רוטשילד שגם הם משתתפים בפרויקט.

יוני רכטר, אלי מגן (צילום: גדי דגון )
ילד בעיגול אור. יוני רכטר ואלי מגן | צילום: גדי דגון

במופע יבוצעו שירי האלבום החדש לצד שיריו המוכרים של חנוך לוין דגמת "העץ הוא גבוה (מה אכפת לציפור)" שביצע אלי מגן עוד בימי להקת "אחרית הימים" בשנת 1972.

את המופע מנהל אמנותית אסף תלמודי. תוך כדי התהוות הפרויקט והתפתחותו נוצרה בין האמנים אווירת אנסמבל והם אף כינו עצמם בהומור בשם "הקבס ה- 16".

תמונות הפרומו של אמני האלבום צולמו על ידי הצלם גדי דגון שליווה את חנוך לוין במשך שנים ותיעד דרך עדשתו את לוין ואת מחזותיו. הצילומים נכרכו לספר הצילום המוערך "חנוך לוין – תאטרון – גדי דגון".

"היספיקו החיים?" מצטרף כאמור לסדרת "גיבורי תרבות" של הוצאת "עבודה עברית" בה יצאו פרויקטים כמו "שרות לאה גולדברג", "אדמי השפתות, שירי אבן גבירול" ו"רישומי פחם בצבע, מאיר אריאל".

חנוך לוין (צילום: גדי דגון )
חנוך לוין ז"ל | צילום: גדי דגון