אין תמונה
שיר חזק. דן תורן

דן תורן מוציא את קליפ המחאה "פרהיסטריה", לשיר אותו הלחין למילים של המשורר המנוח דוד אבידן. בעיבוד ובהפקה המוזיקלית שיתף תורן את איתי פרל. השורה הזכירה ביותר מהשיר היא "ואני מתכוון לעשות דברים, שאיש לא טרח לעשות לפני".

הקליפ המתריס יוצא לקראת הבחירות לכנסת שיתקיימו בעוד כשבוע. המסרים המופיעים בו חדים ומבוססים על שלטי חוצות של המפלגות השונות תעמולת הבחירות. יוצרי הקליפ, מיכל ואסף קליין שפיר, הכניסו לפיהם של פוליטיקאים כמו ראש הממשלה נתניהו, שר החוץ לשעבר ליברמן, מנהיגי ש"ס אריה דרעי ואלי ישי וחבר הכנסת מיכאל בן ארי, את מה שהם באמת מתכוונים לעשות אחרי הבחירות - לדעת יוצרי הקליפ, זאת לעומת ההבטחות הוורודות שמגיעות לפני הבחירות.

הקליפ נפתח בהקלטה של אביגדור ליברמן שאומר: "הגיע הזמן למסקנה שאנחנו הולכים בנתיב לא נכון, אולי כדאי לשנות את הנתיב, אולי כדאי לבחון מחדש את הקונספציה". מכאן והלאה מיוחסים לפוליטיקאים הציטוטים הבאים:

"ראש ממשלה חזק, ישראל מוכה" ו"ראש ממשלה חזק, ישראל שבורה" - בשלט של נתניהו והליכוד. ליברמן: "לא מפחד מבידוד בינלאומי". מיכאל בן ארי: "אחריב כפרים פלסטינאים". אלי ישי: "שריפה בכרמל לא אחריות שלי". אריה דרעי: "חזרתי להוציא את השד", מירי רגב: "יאללה, כפיים!", נפתלי בנט: "אחרי לאפרטהייד!", ועוד.

אחרי כל אלה, מופיעים פיותיהם של פוליטיקאים כמו משה פייגלין, יובל שטייניץ, גדעון סער, לימור לבנת ודני דנון, ששרים עם תורן: "ואני מתכוון לעשות דברים, שאיש לא טרח לעשות לפני".

במהלך הקליפ משולבים אפקטים של אנימציה - ראשו של דן תורן מתחלף לראש של חיה טורפת, ועל השלט של הליכוד מתפוצץ טיל.

>> עוד שירי מחאה לקראת בחירות 2013