אסתר שמיר, עטיפת אלבום (צילום: אלדד רפאלי)
אסתר שמיר, עטיפת האלבום החדש "זה בינך לבין אלוהים" | צילום: אלדד רפאלי

אסתר שמיר, אחת הזמרות והיוצרות הייחודיות במוזיקה הישראלית, מוציאה את אלבומה החדש "זה בינך לבין אלוהים", ומתוכו היא בחרה להשמיע את השיר "התפילה הגדולה", אליו מצטרפים שיר הנושא הנפלא של האלבום "זה בינך ובין אלוהים" ושיר הרוק המוצלח "בוא אליי",עם הפקה מוזיקלית של יונתן לוי ("הבנות נחמה", "איזבו").

שמיר כתבה והלחינה את כל השירים באלבום, וכתיבתה היא כתמיד חכמה, עמוקה, בעלת משקל וטעם. השירה שלה מרגשת, הקול שלה אישי ומיוחד, רוקרית שהתחפשה לזמרת מאמינה, עם לנים קליטים ושירה שמזיזה את הלב. את הופעת ההשקה לאלבום "זה בינך ובין אלוהים" תקיים שמיר ב-16.5 במועדון הזאפה בהרצליה, כשתחזור לבמות אחרי 20 שנה.

אסתָר שמיר היא מחלוצות הרוק הישראלי - אחת הזמרות הראשונות בארץ ששרה חומר מקורי משלה, זמרת שלא פחדה "לענות בשירים" לגברים כמו בעלה לשעבר אפרים שמיר ויהונתן גפן. היא שרה שירים כמו "גבר ללילה אחד", והופקה מוזיקלית על ידי לואי להב, שהביא אותה לפסגת הרוק הנשי בארץ עם האלבום החשוב. "במקום הכי נמוך בת"א", שנחשב לפריצת דרך והציב סטנדרטים חדשים ברוק הנשי בישראל.

ברזומה של שמיר גם סגנונות מוזיקליים אחרים. היא הקליטה חמישה אלבומים בחלק הראשון של הקריירה, ושיתפה פעולה ככותבת גם עם שלמה ארצי, יזהר אשדות, אריק איינשטיין, ריטה, גלי עטרי, יהודית רביץ ועוד. בהמשך עברה שמיר לתחום הריפוי הטבעי (נטורופתיה) ופיתחה שיטת ריפוי ייחודית בשם "קול הרוח", המשלבת עבודה קולית והתפתחות רוחנית.

בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר 2001 החליטה שמיר לשבור 15 שנות שתיקה מוזיקליות, וחזרה להקליט. אלבומה השישי "בגלל האנשים שאני אוהבת" (2003), אותו הפיק אילן וירצברג, זכה לביקורות טובות ולאהדת קהל. הסינגל הבולט ביותר באלבום "גחליליות", היה אחד השירים המושמעים ביותר באותה שנה. עתה, לאחר 8 שנים, היא שוב חוזרת.

>> הראל מויאל "מתחיל מחדש", באולפן של סלוצקי ודומינג ברדיו ת"א