אתניקס - "יש אלוהים"

אתניקס 2010 (צילום: אסנת רום)
יש אלוהים. אתניקס 2010 | צילום: אסנת רום

להקת אתניקס המתקאמבקת מוציאה את השיר החדש "יש אלוהים", אותו כתב הסולן זאב נחמה יחד עם מוקי. זהו סינגל שלישי לאתניקס מתוך אלבומה החדש שייצא בינואר, אחרי "במכונית" ו"מתי לחזור", שיצא עוד בקיץ.

לאחרונה זכתה אתניקס לצמד מחוות מצד הרוק האלטרנטיבי המקומי בדמות ערב גרסאות כיסוי לשיריה עם מיטב הלהקות והאמנים הנחשבים ברוק השוליים הישראלי וכן אלבום-רשת ובו גרסאות מכוסחות לכמה מלהיטיה הגדולים.

 

אייל בוחבוט - "עד שאחזור"

אייל בוחבוט (צילום: מוטי אמסלם)
זוכרים? אייל בוחבוט | צילום: מוטי אמסלם

זאב נחמה מ"אתניקס" מעורב גם בשיר הזה, כשחיבר את המילים לשיר החדש של אייל בוחבוט.

בוחבוט, שלפני כ- 20 שנה כיכב בגרסה מקומית למחזמר "שיער" והוציא אלבום בשם "כביש 69", חוזר עם השיר "עד שאחזור" - סינגל מאלבום שבדרך, בהפקה מוזיקלית של ליאור שושן ואודי תורג'מן.

בשנים שעברו מאז עזב בוחבוט את תל אביב, גר בגליל, משם גם הגיע, וויתר למעשה על האופציה להיות כוכב רוק בתעשייה המקומית. כעת הוא חוזר, כמובן בוגר יותר, עם שיר שמבליט את הקול החם שלו ומנסה להימלט מכל צל של ציניות.

 

אדם צ'אקיר - "שחפים"

אדם צ'אקיר (צילום: דורון עדות)
שחף. אדם צ'אקיר | צילום: דורון עדות

אדם צ'אקיר מוציא את השיר "שחפים", שהוא נסיון לתאר בצורה מופשטת, את חוסר האיזון אליה נקלעות מערכות יחסים זוגיות.

"שחפים" הוא סינגל שני לצ'אקיר אחרי "ירח קרטון", שיצא לפני מספר חודשים. בשנה האחרונה סיים צ'אקיר להקליט את אלבום הבכורה, כאשר על ההפקה המוזיקלית אמונים מאיר BIG M  עמר ואיתי זילברשטיין, ועוד נוטלים בו חלק עילי בוטנר, אבי סינגולדה, אדם פרי, יונתן לוי, ישראל נחום והזמרת רוני אלטר.

 

טל שגב - "הילדים שלי"

טל שגב פרומו (צילום: דורון עדות)
אבא. טל שגב | צילום: דורון עדות

טל שגב מוציא את השיר "הילדים שלי", סינגל ראשון מתוך אלבום חדש וחמישי, עליו הוא עובד בימים אלה, ושצפוי לצאת בהמשך השנה. שגב הוציא ב-2009 שלושה סינגלים - "אשכנזי מזרחי", "אמריקה בתוך תל אביב" ו"כמו משוגעים", שהיו אמורים לשמש בסיס לאלבום החדש.

אולם לפני כשנה וחצי נאלץ להפסיק לחלוטין את פעילותו המוזיקלית בשל בעיה רפואית שפגעה ביכולת השמיעה האבסולוטית בה ניחן. לאחר סדרת טיפולים שארכה יותר משנה חזר לאולפן.

טל שגב, כיום שותפו של יעקב למאי בצמד היוצרים "דו-סול", שהחל את דרכו המוזיקלית כקלידן בשנות ה-90', וניגן עם אמני רוק כמו ירמי קפלן ולהקת מוניקה סקס.

בהמשך הוציא עד ארבעה אלבומי סולו  שכללו להיטים כמו "על הברכיים", "דברים קטנים" ו"יום אחרון" ובמקביל לעבודתו כתב, הלחין ועיבד לאמנים רבים, ביניהם שלמה ארצי (האלבום "צימאון", עם ערן וייץ), שרית חדד, אייל גולן וישי לוי.

 

מיכה שטרית - "אל ניניו"

אין תמונה
חוזר. שטרית

מיכה שטרית מוציא מחדש את השיר "אל ניניו", שהופיע לראשונה באלבומו "מסמרים ונוצות". השיר המחודש יוצא כסינגל ראשון מאלבום חדש של שטרית, שיכלול שירים חדשים לצד ביצועים לשירים מוכרים, בעיבודים והפקה מוזיקלית של משה לוי ולואי להב - שעבדו בעבר הן עם שלום חנוך והן עם שלמה ארצי.

ברזומה העשיר של שטרית להיטים גדולים מלהקת "החברים של נטאשה" וכן מאלבומי הסולו שלו, וכמו כן שירים שיצר לאחרים כמו "מי אוהב אותך יותר ממני" ו"לפעמים".

 

>> שם טוב לוי מוציא אלבום חדש עם האנסמבל