חברי להקת להקת "מוניקה סקס" - יהלי סובול, פיטר רוט, שחר אבן צור וספי אפרתי, מוציאים את השיר "שוב יורד אור חקי אפרורי", שהלחין סובול למילותיו של המשורר מאיר ויזלטיר. סובול הלחין היטב את המילים היפות והחזקות של ויזלטיר, והנגינה של חברי הלהקה יחד עם השירה של סובול, מרימים אותו מגובה הרחוב והבלדה, אל גבהים של תרועה חגיגית טובלת בקרני אור.

השיר מהווה שינוי כיוון מעניין אצל "מוניקה סקס", כשנתיים אחרי האלבום המוצלח "מנגינה", שהפיק עופר מאירי. "שוב יורד אור חקי אפרורי" הוא סינגל ראשון מאלבום חדש ללהקה, בהפקתו המוזיקלית של אייל אבן צור, אחיו של המתופף שחר אבן צור.

יהלי סובול: "השיר מבטא משהו שכולנו מרגישים"

"זו הפעם הראשונה ש'מוניקה סקס' מוציאה סינגל עם מילים שלא נכתבו על ידי מישהו מאתנו", אומר יהלי סובול. "הטקסט הזה דיבר אלינו באופו מיידי, ומרגע שניגנו אותו בחדר החזרות, היה ברור שהוא מצליח לבטא משהו שכולנו מרגישים".

מוניקה סקס (צילום: רונן פדידה)
"ההצטרפות של ספי אפרתי מורגשת היטב באלבום הזה". חברי "מוניקה סקס" | צילום: רונן פדידה

"בכל אלבום של 'מוניקה' אנחנו מנסים לשנות משהו בצורת העבודה", ממשיך סובול. "הפעם חזרנו לשיטת עבודה שנותנת יותר מקום לנגינה חיה. לא טחנו את השירים יותר מדי בחזרות ונתנו לעצמנו לגלות אותם באולפן. ההצטרפות של ספי אפרתי ללהקה בבס וקלידים מורגשת היטב באלבום הזה. בשיר הזה הוא אחראי בין השאר על העיבוד היפה לכינורות וקרן יער".

"את האלבום הפיק מוזיקלית אייל אבן צור, אח של שחר. אייל גדל איתנו ביחד. את השיר הראשון שהקלטתי בחיי, בגיל 14, הקלטתי עם אייל על טייפ ארבעה ערוצים בחדר שלו ושל שחר. במקביל הוא גם ניגן עם פיטר. אחר כך אנחנו הקמנו את 'מוניקה סקס' ואייל הקים את להקת 'נעליים', ובהמשך עבד עם משינה, פורטיס, ברי סחרוף ועוד רבים. אחרי כל השנים האלה סוף סוף הגיעה ההזדמנות שלנו לעבוד ביחד על אלבום".

מוניקה סקס – שוב יורד אור חקי אפרורי (תמונת AVI: רונן פדידה)
"בכל אלבום של 'מוניקה' אנחנו מנסים לשנות משהו בצורת העבודה" | תמונת AVI: רונן פדידה

"שוב יורד אור חקי אפרורי"

"שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי, בְּעָנָן דָּחוּס וְלא טָהוֹר, מוּל הַמִּרְפָּסוֹת הַפְּעוּרוֹת, שֶׁל בָּתֵּינוּ הַנְּטוּיִים בַּחוֹל,

מוּל עצַבֵּי פָּנִים מִתְגַּעְגְּעִים, לִרְוָחָה בִּנְגִיעָה שֶׁל רוּח סְתָו, חַלְחָלָה קַלָּה בְּלֶחִי חרוּכָה, שׁוּב יוֹרד אוֹר חָקִי אַפְרוּרי:

שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי, מוּל הַמַּחְשָׁבוֹת הָרְסוּקוֹת, עַל צוּרָה אֶלִיפְּטִית מְתוּחָה, שֶׁבִּקַּשְׁנוּ לְהַתְווֹת שֵׁנִית בָּחוֹל,

וְעַל-פְּנֵי מַאכָלֵינוּ הַפְּשוּטִים, שֶׁעָרַכְנוּ עַל שֻׁלְחָן בְּצֵל הָעֵץ, וְחָבַרְנוּ לֶאכל מִתּוֹך שִׂמְחָה, שׁוּב יוֹרד אוֹר חָקִי אַפְרוּרי:

שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי, עַל הַיּיִן שֶׁמָּזַגְנוּ בַּכּוֹסוֹת, וְגָהַרְנוּ אֶל אַרְגְּמָנוֹ הַחַי, וְאֶל זֵכֶר טַעֲמוֹ מֵאֶשְׁתָּקַד,

וְעַל שְׁדי הַבַּחוּרות כְּמו שְׁזִיפִים, הַקְּלוּטִים בְּתוֹך כְּרִיכוֹת רָפוֹת פְּרוּמוֹת, וְסוֹפְגִים מַגָּע שֶׁל רוּחַ רְעֵבָה, שׁוּב יוֹרד אוֹר חָקִי אַפְרוּרי:

שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי, עַל אַהֲבָתֵנוּ הַפְּגוּעָה, עַל הַזִּכְרוֹנוֹת הַנְמַסִּים, שֶׁחָשַׁבְנוּ לְהַפְלוֹת אוֹתָם בַּזְמַן,

עַל בְּשָׂרֵנוּ הַזוֹמֵם לִקְרוס פִּתְאום, עַל כּוחֵנוּ לְהַחְזִיק צוּרת אָדָם, שֶׁיִּהְיֶה מַהוּת גוֹמַעַת וְרוֹאָה, שׁוּב יורד אור חָקִי אַפְרוּרי:".