שלום חנוך, רוטבליט (צילום: רועי ברקוביץ')
אחד היפים שלו. שלום חנוך | צילום: רועי ברקוביץ'

שלום חנוך ומשה לוי מציינים עשור למופע האינטימי המשותף "יציאה" עם השיר החדש "כמו בשירים", שחנוך כתב והלחין, ויחד עם לוי עיבד והפיק. זהו אחד השירים היפים של שלום חנוך בעשור האחרון. הוא מדבר בן היתר על השלמה מבוגרת עם חלומות שעברו מהעולם ("חלומות שחלמנו ביודעין, כבר לא למדנו להבין, התחלפו באחרים"), ועל אהבה שנשארת כשהכל מסביב נהיה קודר ("...כשנחבטנו בקירות אשר סוגרים, וכל האהבות חוזרות אלינו, מבלי לספור את הקברים בדרך, החברים")

השיר "כמו בשירים יוצא כסינגל חדש מתוך אלבום ההופעה החיה "יציאה 2", שייצא בחודשים הקרובים ויכלול ביצועים חיים נוספים מהופעותיהם של חנוך ולוי ("לא יודע איך לומר לך", "קח לך אישה" "בלי לומר מילה", "אגדת דשא", "אדם בתוך עצמו", "הדרכים הידועות" ועוד...).

"כמו בשירים"

הלילה לא נאריך בדיבורים, נחייה את הרגעים היקרים, נרד ביחד אל הגן, כאילו רק אנחנו כאן, ורק לנו מנגנים המיתרים / כמו יין טוב מגביע ישן, הצצתי בך מבעד לסדקי הזמן, מנעורי קראתי לך, בלילותיי חזרת אלי, כמו בשירים

חלומות שחלמנו ביודעין, לא ידענו להבין, התחלפו באחרים, הרי היינו צעירים, ורק חיפשנו אהבה, כמו בשירים

עד אור השחר יעלה ממסתרים, שוב נתלקח בשיכרון היצרים, ורק עינייך ועיניי, כמו מעצמן ישוטטו לעברים /
חלומות שלמדנו להבין, תום הלב להאמין, התחלפו באחרים, הרי היינו צעירים, ורק חיפשנו אהבה, כמו בשירים

אותו חלום ולא חלום, כמו היום

ומתוך שראינו את הבקרים, כאותם המאחרים, כשנחבטנו בקירות אשר סוגרים, וכל האהבות חוזרות אלינו, מבלי לספור את הקברים בדרך, החברים.
 
זה הסיכוי להתלהב, זה הסיכוי להתקרב, להתאהב – כמו בשירים / זה הסיכוי להתלהב, זה הסיכוי להתקרב, זה הסימן – למיתרים

עשור שנים ל"יציאה"

אין תמונה
שלום חנוך ומשה לוי במופע "יציאה"

שלום חנוך ומשה לוי העלו את המופע "יציאה" לראשונה לפני כעשור שנים בצמד הופעות במועדון התאטרון ביפו. היה זה מהלך שגאל את קריירת ההופעות של חנוך וקירב אותו בחזרה לקהל המבוגר שהלך איתו לאורך שנים, אחרי שבשנים שלפני כן התבסס בעיקר על הופעות גדולות. המופע "יציאה" צבר תאוצה ופופולאריות רבה בקרב קהל רחב והשניים הופיעו איתו בכ-1000 הופעות ברחבי הארץ. אלבום המופע, שיצא במקביל, זכה גם הוא להצלחה רבה ונמכר, עד היום, ביותר מ- 30,000 עותקים.

חנוך ולוי יקיימו סדרת הופעות חגיגיות לרגל העשור, ב-2, 3 ו-4 בדצמבר במועדון הזאפה בת"א,  בהן יארחו את גליה חי (ויולה, 2.12), אלונה טוראל (פסנתר, 3.12) ואבישי כהן (חצוצרה, 4.12).