סינרגיה פרומו (צילום: שי ספיר)
התגעגענו. סינרגיה | צילום: שי ספיר

להקת סינרגיה חוזרת לעניינים עם השיר "חתום באש", שם שמצלצל טוב אחרי האסון בכרמל והרגשות שהתפרצו בעקבותיו. זהו סינגל ראשון מאלבומה החדש והחמישי (!) של הלהקה, שמגיע שנה אחרי הוצאת האלבום האקוסטי עם רמי קלינשטיין.

באלבום החדש צפויים טקסטים של הסופר המוערך אשכול נבו, שיתוף פעולה עם זמרת האופרה דניאלה לוגסי, טקסטים באנגלית ועוד הפתעות.

סינרגיה, יודו גם מקטרגיה, היא כאחת מלהקות הרוק המצליחות בישראל בעשור האחרון, עם שורת להיטים כמו "צועקים על אהבה", "לחבק אותך", "אשם", "תראי זה אני", "מרגיש אחר", "הולך ונעלם", "מתי את חוזרת" וגרסת הכיסוי ל"חום יולי אוגוסט".

לשיא ההצלחה הגיעה הלהקה באלבומה השני "מרגיש אחר", איתו זכתה סשנתיים ברציפות בתואר "להקת השנה" בטקס פרסי ערוץ המוזיקה 24, ב"הרכב השנה" בכל תחנות הרדיו, בשיר השנה "תראי זה אני" במצעד השנתי של גלגל"צ וכן מכרה "אלבום זהב" והגיעה לכמעט 30 אלף עותקים.

"אחרי הפרוייקט האקוסטי עם רמי קליינשטין התחלנו שוב לכתוב חומרים חדשים, דבר שלא עשינו כבר כמה שנים", אומרים חברי הלהקה. "התוצאה הובילה לשירים שאנחנו מאוד גאים בהם, שהתחברו לאלבום חדש, חמישי במספר. מכתיבה וביצוע של שירים באנגלית, דבר עליו תמיד חלמנו בסתר, דרך שילוב קטעי אופרת-רוק ושיתוף פעולה עם אשכול נבו בכתיבת טקסטים. גם אחרי ארבעה אלבומים זה עדיין מרגש לשחרר חומרים חדשים. אלו ימים לא פשוטים במדינה וזה שיקול שצריך להתחשב בו. אבל דווקא הפרשנות המעניינת שמקבל השיר 'חתום באש', גרמה לנו להחליט בכל זאת לצאת עם השיר".

 

התקווה 6 - "עוד ענן בא"

אין תמונה
נותנים תקווה. התקווה 6

להקת "התקווה 6" מוציאה כסינגל את השיר "עוד ענן בא", הלקוח מאלבומה האחרון "כל יום מחדש". השיר נכתב לפני יותר משנה על ידי מנהיג הלהקה עמרי גליקמן ותוכנן לצאת כסינגל רביעי מהאלבום, אחרי שסומן על ידי מעריצי הלהקה במפגש מיוחד שנערך איתם לבחירת הסינגלים.

יום לאחר האסון בכרמל החלו מעריצי התקווה 6 להעלות את השיר בפייסבוק ולצטט מתוכו, ובעקבות התגובות והפניות הרבות שקיבלה הלהקה הוחלט להקדים ולהוציא את השיר למדיה.

מהאלבום של התקווה 6 יצאו עד כה הסינגלים "כל יום מחדש" ו"פרדסים של גן עדן". בנוסף כולל האלבום החדש של הלהקה את הגרסה ל"היידישע ראסטה מן" הקלאסי. כמו כן השמענו לכם כאן את השירים "אובמה" ו"ז'ה טם".

 

יהוא ירון - "נמלים קטנות"

יהוא ירון פרומו (צילום: מרב שחם)
ירון וישיר. יהוא ירון | צילום: מרב שחם

הזמר, היוצר ונגן הבס יהוא ירון מוציא את השיר "נמלים קטנות". "השיר הוא כמו לקפוץ מהחלון בזמן ריקוד הורה", אומר עליו ירון, שמשלב רוק עם שירה וסיפור ורגש עם היגיון וכמובן שנינות.

השיר יוצא כסינגל שני מתוך אלבום הבכורה, שיוצא השבוע בהפצת "התו השמיני". עד כה יצאו מהאלבום השירים "קיים ונעלם" כסינגל ו"לא זמן טוב" כ-B Side.

ירון, יליד ירושלים בן 29, הוא כותב ומלחין,  מפיק מוזיקלי וזמר ונגן בס וקונטרבס, שהתבלט בשנים האחרונות בגוונים שונים של המוזיקה המקומית וגם בחו"ל.

 

דיה רז - "ילדת השמש"

דיה רז (צילום: פרדי)
דיה רז | צילום: פרדי

דיה רז מוציאה את שירה הראשון "ילדת השמש", מתוך אלבום בכורה אותו מפיק מוזיקלית שלומי ברכה מ"משינה".

רז כתבה את המילים ואת הלחן יצר שחר אבן-צור, שעודד אותה ליצור, לכתוב שירים ולשיר. בהקלטה מנגנים רם אוריון בגיטרה חשמלית, דן זיתון בבס ודפנה קינן מ"העוגיות" בתופים.

מזה כמה שנים שרז נחשבת להבטחה גדולה בברנז'ת הרוק המקומית, ובין היתר הופיעה לצדם של שחר אבן צור, אייל אבן צור ורם אוריון. כעת הגיעה הזמן שלה לפרוע את אותם שטרות.

 

>> שני/אחרון/אוקטובר - "עד סוף הזמן"