נשמה קרליבך - "Back to You"

אין תמונה
שישה אלבומים בחו"ל. נשמה קרליבך

נשמה קרליבך, בתו של רבי שלמה קרליבך, מוציאה את הסינגל "Back to You", אותו כתבה והלחינה. השיר משלב מוזיקה יהודית עם גוספל אמריקני, כשברקע ניתן לשמוע את מקהלת "Green Pasture Choir".

השיר לקוח מאלבומה החדש של קרליבך "Higher and Higher ", שעתיד לצאת בקרוב. זוהי הפעם הראשונה שנשמה מוציאה סינגל בישראל, אחרי שישה אלבומים שהוציאה בחו"ל, ושילבו את שירי אביה עם שיריה שלה.

קרליבך, לדבריה, מנסה להמשיך את דרכו של אביה, שנחשב לאחד מאבות המוזיקה החסידית החדשה. היא פועלת מחשש שהעולם ישכח את המוזיקה שלו. לאחר מותו החלה להופיע עם יצירותיו, בכישרון,תשוקה וקול עוצמתי, שמעניקים להם את הפרשנות שלה וכאמור הוציאה 6 אלבומים אשר משלבים את שירו עם שיריה.

"עבור רבים בעולם נשמה קרליבך היא לא רק זמרת גדולה בזכות עצמה, אלה המשכה של אגדה", נכתב עליה בעיתון "גלוב אנד מייל" בטורונטו, קנדה, "לקונצרטים שלה יש טעם של תחייה רוחנית, איפשהו באמצע בין וודסטוק לכותל המערבי".

אין תמונה
נשמה ושלמה קרליבך

 

עובדיה חממה וזאב נחמה -"המרפא"

אין תמונה
עובדיה חממה

עובדיה חממה מארח את זאב נחמה בשיר "המרפא", אותו הלחין והפיק מוזיקלית למילים של הרב קוק. לצד מילות הקודש שבו, שומר השיר על סגנון הרוק המעודן, העמוק והאתני שמאפיין את חממה.

זהו סינגל שלישי לחממה מתוך האלבום משירי הרב קוק שייקרא "מרחבים" וייצא בינואר 2011. מהאלבום יצאו עד כה השירים "נפשי שואפת" עם גבי שושן ו"הרס ובניין". בפרויקט שירי הרב קוק, אלבומו השמיני, מארח חממה גם את אלברט עמר, ארז לב ארי, ברי סחרוף, גד אלבז, יוסי אזולאי, יוסי פרץ, האחים אשל וכאמור גבי שושן.

זהו שיתוף פעולה ראשון בין עובדיה חממה וזאב נחמה מאז פירוקה של להקת "מוסקבה", שלימים הפכה ללהקת "אתניקס". "מוסקבה" הוקמה לפני 25 שנה והורכבה מ-3 חברים: עובדיה חממה, זאב נחמה ויאיר גת. הלהקה פעלה כשנה, הופיעה מעט והוציאה מספר שירים לרדיו, הבולט ביניהם היה "רוברט". כמו כן הקליטו את השיר הנדיר "כלב לא נותן ברירה".

איחוד מרגש של להקת "מוסקבה"

לצורך הקלטת שיר גייס חממה גם את יאיר גת - הצלע השלישית של מוסקבה - שניגן בגיטרה בס, ואת ישראל נחום, המתופף הקבוע שלו, שתופף בלהקה ההיא, וכך נוצר שיתוף הפעולה המרגש הראשון מאז הפירוק.

עם פירוק הלהקה פנה עובדיה חממה ללימודים באקדמיה, והקשר בינו לבין זאב נחמה נותק. נחמה הקים את "אתניקס", ששלטה בפופ הישראלי בשנות ה-90' וגידלה את אייל גולן.חממה הפך את אהבתו למוזיקה ל"תחביב מושקע" במסגרתו הוציא עד היום שבעה אלבומים, בהם אירח ממיטב האמנים בארץ בשירה. להיטו הגדול "אנא בכוח" סימן לפני כארבע שנים את גל המזמורים, התפילות והפיוטים ששטף את המוזיקה הישראלית.

>> ברי סחרוף, ג'קי לוי ושאנן סטריט יפייטו בתל אביב