ציירי לך Policeman
התקווה 6- "Shelly belly"
מעריצי "התקווה 6" שחיפשו נואשות את השיר "שלי בלי" בפורומים השונים יכולים למצוא מרגוע לנפשם. להיט ההופעות יוצא כסינגל רשמי ושני מתוך האלבום החדש "אפרוקליפטוס", שייצא בחודש הבא. השיר, שמושר בשפת הפאטווה, האנגלית-ג'מאייקנית, מערב אשה בשם שלי בלי, שיחה בטלפון נייד בזמן נסיעה, משטרה, בית משפט, ארגון שצריך ראורגניזציה, זכויות שוות ואלף שקל שנעלמו במהירות כמו "בום לכיס". לשיר יש (כמו תמיד אצל התקווה 6) גרוב וקצב מדליק, אבל הפעם איכשהו הוא הצליח בד בבד גם להרגיז. אולי זה ה"פוליסמן" שסולן הלהקה עמרי גליקמן מושך, משהו בסגנון "ציירי לך שפם" של נוער שוליים בזמנו. תחליטו בעצמכם אם להתעלם מהעובדה ש"שלי בלי" עברה על החוק או לתת לה צ'אנס. אני עדיין מתקשה להחליט אם השיר הזה יותר מרגיז או יותר מגניב.

אוהד חיטמן מסקרן, מוטי ביקובסקי מכפר

אבל היא לא שומעת כלום, אולי היא לא יודעת כלום
עדי כהן- "לא יודעת כלום"
הסינגל החדש של עדי כהן, פליטת "כוכב נולד", לקוח מאלבום הבכורה שלה "דרוש לי גבר" והוא כנראה השיר הטוב ביותר שלה עד כה. המחמאה הזו מגיעה קודם כל לאוהד חיטמן, שכתב והלחין. נדמה לי שלראשונה אני שומע את כהן שרה באיפוק ולא פותחת לוע בלי כל פרופורציה. יש לשיר לחן רומנטי, שמגיע עטוף באקורדיון, גיטרה ואווירה לטינית שמתלבשות יפה על הקול של כהן. יחד עם זאת המילים שפחות מתאימות לבחורה צעירה ("אתה לוקח מתוכי את השקט הפנימי משאיר אותי סוערת. רוצה להרגיש כמו בפעם הראשונה. חשבתי שאתה התחנה האחרונה"), מעוררות סקרנות רבה יותר דווקא לכותב המילים, חיטמן. כהן לטעמי, לפחות עד עכשיו, כמו רוב פליטי "כוכב נולד" שלא כתבו את שיריהם, נתפסת בעיני כקול בלבד, ופחות כאישיות מוזיקלית מעניינת שגורמת לך לתהות על נפש היוצר. הסינגל החדש שלה, מוצלח ככל שיהיה, לא משנה את העובדה הזו והוא בעיקר מעורר רצון להכיר את חיטמן היוצר ופחות את כהן הזמרת.

שוב לבשת את השמלה הלבנה?
מוטי ביקובסקי- "למרות שלבשת"
אם יש נחמה בפירוק להקת "מים" ("אנחנו שטים", "הכל עובר") הרי היא השירים הראויים ואף למעלה מזה שמוציא מוטי ביקובסקי. סינגל הבכורה שלו "הגשם הראשון", היה יותר מנקודת זינוק מוצלחת, ואף זכה לקליפ מצויין. כעת, עם צאת הסינגל השני, שמושפע מרוק אמריקאי קצת "אמצע הדרך", הוא מוכיח שהוא יכול להיות גם יותר קליל. "למרות שלבשת" הוא שיר אהבה מתוק ואופטימי שיגרום לכל גבר להלביש את אהובתו באהבה אחת גדולה. למרות שהיא לבשה סוודר כחול הוא כבר ראה אותה בשמלה לבנה. יש לה שם יפה, וכל עוד הוא אוהב הוא יכול לתת את הכל. מותק של שיר. כמה פשוט, ככה יפה. ומכיוון שגם אני אוהב אני מוכן לתת הכל, גם את אות מצטיין המדור של השבוע.

אורי מרק הוא פושע קטן, דודו לוי ראוי לפלייליסט

להכות על החטא בעודו חם
אורי מרק- "החטא"
הסינגל השני של אורי מרק ("לא לדבר על מין") הוא שיר רוק קצבי קצר, קר ומדויק ואם בטעות תחשבו שמדובר בסינגל חדש של נועם רותם אתם לא לבד. מרק מזכיר את רותם בהגשה ובקול, מה שיכול להוסיף לו כמה נקודות זכות. בכל מקרה מרק כבר הוכיח בסינגל הבכורה שלו שהוא מקורי ואינטליגנטי מספיק, כך שיש גם בשבילו מקום בסצנת הרוק המקומית. הגיטרות בשיר חורכות דיין וההפקה של אורי כנרות ("בום פם") מספקת בכדי שנוכל להאמין שעמוק בתוכו "יש פושע שקט ושיש קול במוחו שמכה על החטא". אלבום הבכורה של מרק צפוי לצאת אוטוטו ואם הוא יישמע כמו שני השירים שכבר יצאו לרדיו מישהו שם בועדות הפלייליסט עוד צפוי להכות על חטא אם לא ישמיע אותו.

בואי ואל תחזרי
דודו לוי- "היא לא חוזרת"
דודו לוי (לא דודי לוי) הוא עוד אחד מקורבנות הפלייליסט ושיטת ההשמעות הקלוקלת שבעטיה רוב מאזיני הרדיו לא מכירים עוד הרבה זמרים חדשים. הסינגל השני של הזמר משדרות אמנם אינו אלטרנטיבה מטורפת, אלא רק שיר סימפטי ותו לא, אבל אני יכול למנות כמה זמרים ששיריהם מושמעים כעת ברדיו ולוי ראוי לפחות כמוהם. כמו בסינגל הראשון "בואי", גם כאן מגיע שיר עם לחן קליט וקול שמזכיר מעט את זה של ארז לב ארי. בפזמון לשיר מצטרפת מורן מזוז ונותנת קונטרה נשית. המילים הן הצד הפחות טוב בשיר לטעמי, כיוון שלוי משתמש בשלל דימויים ומילים קצת בנאליות שלא מצליחות לקרב את המאזין אליהן: "מסדרונות הלב שלה", "עלה שנשמט בשלכת", "מתרסקת, מרחפת אל תוך הלילה". עם הכוונה נכונה ומקצה שיפורים הוא יוכל להתקדם יפה.