שלומי שבת ירושלים (צילום: אמיר הראל)
יום אחרון. שלומי שבת | צילום: אמיר הראל

פרויקט "שני צדדים למטבע" ממשיך לחבר בהצלחה זמרים ים תיכוניים עם מוזיקת פופ ורוק, וזמרי פופ עם קלאסיקות ים תיכוניות. גם הפעם מדובר בשני שירים שעושיים להתברר כלהיטים מצליחים.

היום יוצא הביצוע של שלומי שבת ל"יום אחרון" של טל שגב, שבעצמו כתב לא מעט להיטים ים תיכוניים יחד עם יעקב למאי במסגרת צמד "דו-סול". שבת, כמו שרק הוא יודע, לוקח את הבלדה המלודית וטוען בה ערימות של רגש. לעיבוד, כמו לרוב עיבודי הפרויקט, אחראי נדב ביטון.

הקאבר השני הוא "חנהל'ה התבלבלה" של צלילי העוד וצלילי הכרם בגרסת גלעד שגב עם הגרוב של "מטבוחה פרוג'קט". שגב כבר הוכיח באלבום האחרון שלו שהוא יודע לשיר פופ ים תיכוני ויחד עם התבלינים של מטבוחה התוצאה היא להיט מסיבות פוטנציאלי, אותו עיבדו והפיקו אודי בן כנען ודניאל קסטנבוים.

זהו כמובן הקאבר השני לצלילי העוד וצלילי הכרם שיוצא במסגרת הפרויקט. קדם לו "גדליה רבע איש" בביצוע של מאור כהן ולהקת "בום פם". עוד יצאו בפרויקט: "אין לי אהבה" בביצוע ארקדי דוכין, "אוהבת אותך עוזבת אותך" בביצוע זהבה בן, מלנכולי" בביצוע ישי לוי, שנהיה להיט גדול, ו"מורה לחיים" בביצוע קרן פלס ו"פתאום כשלא באת" בביצוע אבנר גדסי.

עוד בפרוייקט: אייל גולן, משה פרץ, מיכה שטרית

בהמשך צפויות גרסאות של אייל גולן ל"תמונה שבורה" וכן קאבר בביצוע משה פרץ. עוד שמות שישתתפו בפרויקט: סגיב כהן יכסה את "לא טוב היות האדם לבדו" ששרה במקור יהודית רביץ. שרית חדד תשיר את "אתה פה חסר לי" של נורית גלרון, אביהו מדינה ישיר את "כמו צמח בר" של חוה אלברשטיין. מיכה שטרית יבצע את "לפעמים" אותו כתב לרון שובל, דויד ברוזה מבצע את "ריח מנטה" של מרגול, ומרגול את "אינתה עומרי" של מיכה שטרית.

את הפרויקט מפיקים "מירו את עדן הפקות" והוא ייצא במסגרת חברת "NMC-יונייטד", כאמור בהפקה מוזיקלית של נדב ביטון. מטרת הפרויקט על פי מפיקיו היא חיבור וחיזוק השורות בין המוזיקה הים תיכונית לבין הרוק הפופ המקומיים.

>> "זמרים מזרחיים תותחים מזלזלים בקהל"