פיט, שהשמש תעבור עלי, עטיפת סינגל (צילום: פיני סילוק)
סאב סטייל. פיט, "שהשמש תעבור עלי" | צילום: פיני סילוק

כשהוציא את השיר הראשון שלו "עד הקצה", אמרו בהפקה של הראפר פיט ש"סאבלימינל צריך להתחיל להיזהר". הנה מגיע יום העצמאות ה-62 לישראל, ונראה שפיט בהחלט מנסה לממש את האיום הסמוי.

ארבע שנים אחרי שסאבלימינל וחבריו ל"משפחת תאקט" חידשו את השיר הקלאסי "פרחים בקנה" עם מילים לאומיות, והפכו אותו להמנון חדש, עושה את אותו הדבר פיט, עם להיט האייטיז של ירדנה ארזי "שהשמש תעבור עלי". אל מילות הפזמון המקוריות של יורם טהרלב מצרף פיט מילים סופר-אולטרא-פטריוטיות משלו, ואל הלחן המקורי של חנן יובל בפזמון מתווספים בתים בראפ.

אצל סאבלימינל היו אלה סיוון בהנם ואיציק שמלי שסיפקו את הקולות הגבוהים של הפזמון. לפיט מצטרפת בתפקיד הזמרת עם הקול הגבוה טלי מיכאלי, שהגיעה לחצי הגמר ב"כוכב נולד 3". אלי קשת אחראי לעיבוד ההיפ הופ ולהפקה מוזיקלית מיינסטרימית וקלה לעיכול.

שהשמש תעבור עלי

בתוך עולם של דמעות, אני מוצא פינה שקטה / לכתוב לך, לדעת שאתה שומר על העם שלך מלמעלה / נותן תקוות לאמהות חד הוריות / לתינוקות בעגלות ולסבים בבית אבות / אני יודע שאתה מקשיב לכל ילד בישראל / שבוכה לך על כמה שקשה להתרגל / שאסור להיחלש, אסור ליפול להתייאש / העם היהודי עומד זקוף על קו האש / מניף ת'דגל וצועק איך לא נפסיק להלחם / המדינה שלי בחדשות שלכם! / אז בוא נראה אתכם, תראו על מה מדובר / אצלכם צבע אדום נשאר נעול בקלמר / זאת מלחמה יומיומית, הגנה על המולדת / או הגנה על אימא שיושבת ודואגת / מתפללת לך, שתשמור על חיילינו / ילדינו בחזית אז תחזיר אותם אלינו!

פזמון: רק תפילה אשא, הו אלי, אלי / שהשמש תעבור עלי / ותראה לי שוב את משעולי / הו אלי, אלי, רק תפילה אשא / שהשמש תעבור עלי / ותיקח אותי אל המשא

אני חי בישראל, ואני גאה בזה / הארץ הקדושה, האדמה, להיזכר בזה / כחול לבן, מדי זית / על המטוס נזכרים שאין כמו בבית / כי כל מה שכולם אומרים, אנחנו לא שומעים / כולם לא רוצים אותנו, אבל אנחנו נכנסים / כולם מעיפים אותנו, אנחנו מחזירים / מכניסים לנו מכות, אז מכניסים ת'חיילים / הם לא יורידו את הכבוד של העם הנבחר / אנחנו לא נכנע לשום נהר, לא נכנע להר / אנחנו כאן, עם אמונה בלב ננצח / לא נחזיר את העבר, נמשיך להתפתח / So welcome to Israel - הארץ המובטחת / תוציאו ת'ידיים שלכם מהצלחת / תרימו מצתים באוויר כי ביחד / הלהבה שלנו את הכול מנצחת

פזמון: רק תפילה אשא, הו אלי, אלי / שהשמש תעבור עלי / ותראה לי שוב את משעולי / הו אלי, אלי, רק תפילה אשא / שהשמש תעבור עלי / ותיקח אותי אל המשא

עכשיו עם הראש מורם דגל בידיים / ס'תכלו לי בעיניים, נצביע ברגליים / כולם מאחורי צועדים רק קדימה / לא סוטים מדרך הישר לא שמאלה, לא ימינה / הלהבה דולקת, הלפיד בוער השלום באופק על הסוס דוהר / החיוך עליי ואתה מעליי עכשיו עומד על הבמה צועק: "עם ישראל חי"!