נתפסו ברשת
בללי, רביץ, רביקוביץ' – "הזמן הניצוד ברשת (מרוב אהבה)", מילים: דליה רביקוביץ', לחן: אבי בללי
אחרי שהצטיינו בסינגל "החלון" מתוך פרויקט שירי דליה רביקוביץ, ממשיכים אבי בללי ויהודית רביץ לשמור על תו תקן איכותי. הפעם הם מבצעים את שירה "הזמן הניצוד ברשת" ומוכיחים שוב שהלחנת שירי משוררים לא חייבת להיות סטנדרטית ומשמימה. בשם האהבה של רביקוביץ נודדים בללי ורביץ אל מחוזות רחוקים כמו סין ומדגסקר. רביץ, שנושאת את רוב השיר על גבה, עושה עבודה מצוינת וכל מילה נטענת בעוצמה עד לקתרזיס שמגיע בפזמון בצמד המילים "מרוב אהבה", אז בללי ורביץ מטעינים את השיר באנרגיה כזו שתוקפת מכיוון אחר, מקורי ולא צפוי. יופי של ביצוע, בקרוב האלבום המלא.

השעות ייטחנו ברדיו; מור שטייגל משחקת עם פיות

הגשם יירד, יהיה לי קר, השיר ייטחן ברדיו ואהיה מאושר
השעות - "לפעמים", מילים ולחן: ישי גזית
"השעות", הרכב שמוביל מניו יורק היוצר הישראלי ישי גזית, מוציא סינגל שני מתוך אלבום הבכורה. סיון טלמור, הזמרת שנבחרה על ידי גזית ושמוכרת מהשירים של רן דנקר ועילי בוטנר, נבחרה לבצע את האלבום כולו, כמו גם את השיר הזה. טלמור, שמזכירה את אפרת גוש, שרה שיר נוסחתי וקליט מאוד, על סיפור קצר של אהבה, על גשם שירד כל הלילה, על זה שיהיה לה קר. המילים בהמשך קצת ניו-אייג'יות, עם כמה תובנות שמזכירות ספרים נוסח "לחיות ולאהוב של ליאו בוסקילה. למרות הבנאליות במילים מדובר בשיר שאחרי האזנה אחת יתחבב בקלות על עורכי הפלייליסט ועל מאזינים רגישים במיוחד, שאוהבים להיזכר באהבה גדולה שהייתה להם לצלילי טיפות הגשם, התה, הדמעות ושיר שיימאס אחרי שייטחן שעות ברדיו. ואולי זו הכוונה שמאחורי שם ההרכב.

מובטלת אבל אוהבת
מור שטייגל – "אין כסף יש אהבה", מילים ולחן: בועז ריינשרייבר
מור שטייגל תרמה לא מעט לאלבום המצטיין של 2008 - "ברזל" של פרויקט "1:1". הקול שלה משדר חמימות ויחד עם זאת יש בו מלנכוליה נעימה, שמתאימה במיוחד לשירים אותם שרה בפרויקט. אלבום הבכורה של שטייגל, "עד המבול הבא", יצא ב-2005 והכיל את אותם היסודות, רק לא באותה מידה של הצלחה. בקרוב תוציא שטייגל את אלבומה השני, ממנו לקוח הסינגל הראשון "אין כסף יש אהבה". האווירה הכללית שלו לא שונה מזו של "1:1". בועז ריינשרייבר, שהשתתף גם בפרויקט ההוא, ובמקרה הוא גם בעלה של שטייגל, אחראי על המילים והלחן והתוצאה לא מאכזבת. אין אמנם כסף, אבל אהבה יש. יש לה אותם ולה זה מספיק. פתחתי את החלון ונתתי לפיות להיכנס כמו שהיא מבקשת בשיר החורפי הזה. היום, יום א' תופיע שטייגל ב"תאטרון תמונע" בתל-אביב עם שירי האלבום החדש ואפשר יהיה לבדוק אם הפיות שמעו משהו, ושאר השירים יהיו מוצלחים כמו השיר הזה.

"הקרטל" מצויינים; נעם פנחסוב משחק פינג פונג

בן אדם, בן אדם
הקרטל – "לא בנאדם", מילים ולחן: יקיר בן-טוב ויונתן גלילה
גיטרת בס צורמת פותחת את השיר החדש של הקרטל, ההרכב המרענן של המוזיקה הישראלית. חברי ההרכב אמנם רק בשנות העשרים לחייהם, אבל בניגוד לצעירים אחרים בגילם, אפשר למצוא אצלם בעירה אמיתית ותשוקה לשרוט. השיר החדש עם הגרוב, מלא שמחת החיים, מצליח לשרוט ועוד איך. אאוץ'! כמעט נחתכתי. "לא בנאדם" מצוין כמו קודמיו והוא לקוח מאלבום בכורה ממשמש ובא, כמו שאמרו אז בשנות ה-80', תקופה שאפשר לזהות גם בשיר החדש, אבל לא רק. יש כאן מספיק רוק, אלקטרוניקה והשפעות רבות ומגוונות החל מהקיור, "ארקטיק מאנקיז", U2, "גרוב ארמדה", אמדורסקי, איזבו ועוד שמות רבים וטובים. למרות ההשפעות הקרטל מביאים איתם סגנון משלהם שיותר מנעים לאמץ למותניים ועושה חשק לשלוח ידיים למקומות אסורים. מצטיין המדור לשבוע זה.

שימו לב
נעם פנחסוב - "שמתי לב", מילים ולחן: נעם פנחסוב
אחרי באז בפורומים השונים ומעל 75,000 כניסות למייספייס, הזמר שרוצה להחזיר את הרוק של שנות ה-90' מוציא סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה "אני וכל המחשבות". בדואט מריר והומוריסטי (תשאלו את החצוצרה והסקסופון) עם סיון ויצפלד שר פנחסוב על יחסי כוחות בינו לבינה. "היא מורידה אותי יותר נמוך ממה שהיא חשבה. או שתלכי עכשיו או שתיכנסי כבר למיטה". המילים מעט פשטניות ומקצה שיפורים היה מעלה את הרף מעט, ובכל זאת יש חן בשיר והשורה המצוטטת לעיל יכולה להפוך למטבע לשון. החצי השני של הטקסט מושר על ידי ויצפלד, כך נוצר פינג פונג מעניין שהופך את הקערה על פיה וכל מה שחשבנו עליה עד עכשיו בעצם מופנה גם אליו. סימפטי.