אהובה עוזרי (צילום: אילן בשור)
אלבום חדש משיריה. אהובה עוזרי | צילום: אילן בשור

אהובה עוזרי, מגדולות היוצרות וזמרות הנשמה במוזיקה הישראלית, תוציא בקרוב אלבום חדש משיריה בשם "מעלי דממה", תחת המותג "עבודה עברית". אלא שלא מדובר בגרסאות כיסוי לשיריה הגדולים של עוזרי, אלא בשירים חדשים שיצרה. השירים שכתבה והלחינה אהובה עוזרי לאלבום מבוצעים בו על ידי כמה אמנים מהמובחרים במוזיקה הישראלית: חוה אלברשטיין, אהוד בנאי, ברי סחרוף, קורין אלאל, רונה קינן, קובי אפללו, מאור כהן, מאיה אברהם, יעל דקלבאום, דנה ברגר, שי צברי, שני פלג, שרון קרלן ועוד. מתוך האלבום יוצא כעת סינגל כפול ובו השיר "מתוך עיניך" בביצוע גליקריה והשיר "הים" בביצוע זהר פרסקו.

העבודה על האלבום נעשתה במהלך חמש השנים האחרונות. הוא מתאפיין בגיוון של מוזיקה ים תיכונית ומזרחית שורשית עם נגיעות רוק, פופ ואתני. היענותם של הזמרים לתת את קולם לאלבום היתה מיידית. חלקם העניקו לעוזרי השראה לכתוב עבור כל אחד מהם שיר מיוחד לו. בחלקם הם חלקו איתה את הכתיבה. המפגש עם המפיק המוזיקלי שאול בסר הוביל לשיתוף פעולה פורה.

אהובה עוזרי לקתה לפני כעשור שנים במחלת הסרטן ובשל כך הוסרו מיתרי קולה. אולם היא המשיכה ליצור, לנגן ולהופיע. הבולבול טראנג, כלי הנגינה המיוחד עליו היא מנגנת בוירטואוזיות, הפך לקולה השני ומתרגם את מיתריה למוזיקה שהיא יוצרת. היא התארחה בשנים האחרונות בהופעות והקלטות של כמה וכמה אמנים מובילים, כאשר לנגד עיניהם עומדים הצבע המיוחד שהיא יוצקת למוזיקה, הנוכחות הכריזמטית שלה ויכולות הביטוי המיוחדות שלה כנגנית. עוזרי פגישה כבר שנים בין מזרח למערב באופן מקורי, שירים ולחנים מבוקשים על ידי מיטב האמנים והיא כידוע חתומה על להיטים ואבני דרך במוזיקה הישראלית והים תיכונית.

"מתוך עיניך"

"את העולם רואה דרך עינייך, כל חיי אני איתך, משחר נעוריי רק תפילה בפי לך, עינייך דרך לי שלא אטעה בדרכי, עינייך מה כוחן בי, אחרייך בלי מילים

פזמון: אהבתי באמונה, אהבתי עודני רק תמימה, בך נדבקתי לא עזבתי, כי חיים רק איתך

את עינייך רואה נעצמו מחמלה, אחדור אני לתוך גופך, אשקיט את יגונך את העצב שעל ליבך, יודעת מה אתה לי בלעדיך צער לי, יודעת זה אתה לי, בלעדיך מי אני

פזמון: אהבתי באמונה, אהבתי עודני רק תמימה, בך נדבקתי לא עזבתי, כי חיים רק איתך".