אֶריק ברמן מוציא את השיר "גרביטציה", סינגל ראשון מאלבום חדש, אותו כתב והלחין. להפקה המוזיקלית אחראים עידן רבינוביץ ויוסי מזרחי מלהקת "הקולקטיב", שהפיקו את אלבומה האחרון של נינט טייב.

בשיר הזה חוזר אריק ברמן להיות היוצר והזמר שאהבנו באלבומו הראשון - חכם, מתוחכם, לעיתים מתחכם, אבל בעיקר אמיתי, מחפש, לא שלם עם מה שיש לו ורוצה עוד, ומתנסח על אהבה ותשוקה והחיים כמו שמעטים יודעים ("מותר לך להתאהב ככה, עד שלא נתנשא על כנפי אהבה, נוסיף להתמסר לגרביטציה"). ההפקה המוזיקלית של מזרחי ורבינוביץ' מתחילה מאוד "ישראלית" אבל בהמשך מתעדכנת ומיישרת קו עם להקות עכשוויות מחו"ל.

"גרביטציה"

"מחכה שתתקשר, משונה להרגיש ככה, לא רגיל לחרוק את שעריי / אילו מן מחשבות, מתעוררות עם הפחד, משהו שנצרב עוד בנעוריי / זה בחזה, בתוכך, באצבעות, אין מנוחה, מותר לך להתאהב ככה / יותר מדי שנים אתה, במצולות, בחשכה, מותר לך להתאהב ככה

הספרים מדברים על זה - להתרסק ולהמשיך הלאה, קורא שוב ושוב את אותו משפט / לא מעניין אותי חברים, לא מגניב אותי חקר הלילה, להסתבך עם אשמורת האשפה / יותר מדי שנים אתה, במצולות, בחשכה, מותר לך להתאהב ככה, מספיק עם זה, תמיד לבד, עם המזוודות של הנווד, מותר לך להתאהב ככה, עד שלא נתנשא על כנפי אהבה, נוסיף להתמסר לגרביטציה".

אריק ברמן: "אני רוצה להיות יותר פתוח וקשוב למה שקרה בעולם"

הסינגל מגיע כשנה אחרי צאת אלבומו הרביעי של ברמן שהוקלט בנשוויל ותיאר את סיפור המסע שערך ברחבי ארה"ב "גרביטציה הוא שיר חדש, עם הפקה חדשה, בו אני מנסה לבדוק עם איזה עוד תלבושות השירים שלי יכולים להסתובב ברחוב ולהרגיש בנוח", אומר ברמן. "אחרי שני אלבומים שהיו מאד קרובים אצלי, אני רוצה להיות יותר פתוח וקשוב למה שקרה בינתיים בעולם, ולהתנסות עוד וללמוד עוד".

*אריק ברמן יופיע ב: 16.10 לה פאצ'נגה, כפר סבא, 17.10 אברם, ירושלים, 18.10 תרבותא, יקנעם, 21.10 איניגו מונטויה, בית ינאי, 23.10 זאפה תל אביב.