תמר גלעדי פרומו
בלוז לנעמי. תמר גלעדי | צילום: יפעת יוגב

ב-26 ביוני 2011 יחול יום השנה השביעי למותה של נעמי שמר ז"ל, פזמונאית ומשוררת, כלת פרס ישראל, שכונתה "המשוררת הלאומית".

כלתה של נעמי שמר ז"ל, המוזיקאית והזמרת תמר גלעדי (אשתו של אריאל הורביץ, בנה של שמר), תציין את יום השנה עם אלבום חדש בשם "בלוז לנעמי", במססגרתו היא מבצעת גרסאות בלוז ללהיטים שיצרה שמר בשנות הקריירה הפוריות שלה, ביניהן גרסאות לשירים "אור" - הלהיט שיצרה שמר עבור שושנה דמארי ז"ל, ו"סימני דרך", אותו ביצע יהורם גאון יבדל"א.

האלבום "בלוז לנעמי" החל כמופע של תמר גלעדי אשר עלה לפני כשנה וחצי וגרף ביקורות טובות מצד התקשורת והקהל. בעקבותיו החליטה גלעדי להקליט את ביצועיה לשירי שמר. עמה על הבמה ובאלבום מנגנים רמי הראל בפסנתר, יוראי אורון בקונטרבס ואיתן איצקוביץ' בתופים.

עם השקת הפרוייקט יתקיימו שלוש הופעות חגיגיות: 5/7 מרכז עינב בתל אביב, שעה 21:00, 7/7 היכל התרבות, אולם עינן, קניון עזריאלי, מודיעין, שעה 20:30, 21/7 תיאטרון ירושלים, שעה 21:00.

תמר גלעדי פרצה לתודעה בשנת 2000 בעקבות הצלחת שיר הנושא של אלבום הבכורה שלה "האהבה מתה", אשר זכה בפרס "שיר השנה של אקו"ם" ובהשמעות רבות.

מאז הוציאה גלעדי עוד שני אלבומים: "גן חורפי" (2003) ו"סוג של ורוד" (2008) 0- אלבום בו הלחינה תמר את מילותיה של הסופרת המוערכת לאה איני.

הקול וסגנון ההגשה המיוחדים של גלעדי הובילו עד כה כמה וכמה אמנים במוזיקה הישראלית לשתף עמה פעולה, ביניהם: שם טוב לוי, מתי כספי, לאה שבת, ג'וזי כץ, גידי גוב, ארקדי דוכין, חמי רודנר ועוד.

>> איה כורם בקליפ "רונה אומרת"