הצילו!!!
ישראל בר-און – "מצילה אותי"
מילים ולחן: ישראל בר-און
קברניטי "כוכב נולד" לא יכלו לקבוע תזמון מושלם יותר, רגע לפני שעולה העונה החדשה, משחרר ישראל בר-און, הכוכב האחרון, סינגל ראשון מתוך אלבום בכורה שייצא בקרוב. יש כאן את כל המרכיבים שהפכו את בר-און לכוכב: הגשה נעימה, תמימות, ואהבה, אהבה, אהבה, שמצילה את כולנו כמו גם את בר-און עצמו משיגעון ובאה אליו כמו הזמנה. על הפקת השיר והעיבוד אחראי יוני בלוך, והצ'לו, הכינור והויולה נוסכים אווירה מתקתקה על השיר הסימפטי. הבעיה תצוץ כשישמיעו אותו בקרוב תחת כל חלקה טובה ולכן כדי שלא יימאס במהרה, עצה ידידותית- כדאי להקשיב לו במינון.

טרי פויזן בחגיגה מקפיצה; תיסלם בלהיט חדש

ככה וככה
טרי פויזן- "קומסי קומסה"
טרי טרי כמו תפוח אדמה לוהט אחרי שניצלה לילה שלם במדורה של דפש מוד, מוציאה להקת הכוח הנשי השולט טרי פויזן את "קומסי קומסה", סינגל שני בעקבות "Smack Snack". אחרי שהקשבתי לקטע כמה פעמים נדמה לי שהסולנית לואיזה יכולה לשתות תה לואיזה בשלווה ושעגלת האלקטרו יכולה לדהור בקצב יותר מסחרר אחרי הופעת החימום של הדפשים. מדובר בלהיט פופ אלקטרוני רעיל, סוכריית מקל מפצפצת שגם האפיפיור בנדיקטוס, או איך שלא קוראים לו, היה מוריד את הגלימה הלבנה שלו ומתחיל לקפץ לצליליו בשיק מטורף. זה לפחות מה שאני הייתי עושה לו דוד ד'אור היה שר לי ברשמיות תהומית. סוכריית המקל של השבוע.

כל הזמן שבעולם
תיסלם – "יש זמן"
מילים: צוף פילוסוף, יאיר ניצני , לחן: יזהר אשדות
להקת העבר המתקמבקת באנימציה מוציאה סינגל שלישי (אחרי "שעמום" ו"רק אותך רוצה לאהוב"). חברי תיסלם לא ממהרים, השעון ממשיך לתקתק, הם חיים לאט, ונדמה שיש עוד הרבה זמן, כך לפחות על פי המילים של פילוסוף את ניצני. מבחינת המלודיה הזכיר לי הפזמון משום מה את "בואי" של עידן רייכל, אבל מעבר לזה השיר של תיסלם לא מבשר בשורה חדשה. הוא יותר בגדר דרישת שלום נוסטלגית למעריצים שגדלו על עטיפת הישבן החשוף ההיא בתחילת שנות השמונים, אבל לא הרבה יותר. שיר הרוק הקליל הזה סימפטי מאוד, אבל קשה לומר אם זה מה שיספח ללהקה מעריצים נוספים מהדור החדש. להם אין כל כך הרבה זמן והם ממהרים למצוא את הטרנד הבא. תיסלם כנראה לא תהיה התשובה.

בוסה מכסים את ישי לוי; התקווה 6 חולמים על העתיד

רומן לאור ירח
בוסה – "ריקוד רומנטי"
מילים: ניסים מרי, לחן: רביב בן מנחם
אם אהבתם את אלבום הבכורה הסימפטי, הקטן והאוורירי של חברי בוסה - יעל קראוס, מיכאל פרוסט ונועה גולנדסקי, שיצא בשנה שעברה, ודאי תשמחו לצאת להתאוורר איתם שוב. הפעם בחרו חברי ההרכב לכסות (או שמא יש יגידו "להתעלל") את להיטו של ישי לוי. התוצאה היא המשך ישיר לאלבום המרנין ההוא. כמו אז גם כאן מתחשק להישאר בגופיה ותחתונים, לצאת לרקוד ריקוד רומנטי עם כל מה שזז, להרגיש את הרוח הקיצית על הזיפים ולהיכנע לאווירה החושנית. הסינגל החדש שייכלל באוסף "בוסה נובה 2" מבית "אן אם סי- יונייטד" צפוי לצאת לחנויות בחודש הבא.

עולם חדש
התקווה6 - 2602
מילים ולחן: עמרי גליקמן
בעשור הקודם שרה דנה ברגר על שנת 2007. עמרי גליקמן סולן התקווה 6, הרבה יותר אופטימי ממנה. הוא קופץ רחוק יותר היישר לשנת 2602 ומגלה עולם חדש וטוב. גנים ציבוריים בכל מקום בו הייתה חומה, נוספו שתי יבשות למפה, גיל הנעורים נמשך עד הזקנה, למדנו לעוף, כל ירח דבש הוא בירח ועוד כמה הפתעות וספויילרים שלא כדאי לקלקל למי שמאמין שעוד מאות שנים יהיה פה טוב יותר. השיר הנאיבי והלא מזיק הוא הסינגל השלישי מתוך האלבום "אפרוקליפטוס", הדיסק השני של "התקווה 6", ולמרות שהטקסט עמוס ויכול להתיש את אלו שאין להם כוח לקפץ כמו תיש לצלילי רגאיי, הוא מלא כוונות טובות. אשרי המאמין שפעם יהיה פה טוב יותר.