גלעד שגב פרומו 1 (צילום: אלעד וייסמן)
גלעד שגב | צילום: אלעד וייסמן

שירים הם דבר מופלא, הגורל של שירים והאופן שבו הם מתגלגלים בתרבות ובהיסטוריה מופלא גם הוא, והמקרה של "חנהל'ה התבלבלה" הוא אחד המופלאים שבהם.

השיר "חנהל'ה התבלבלה" נוצר על ידי המשורר נתן אלתרמן כשיר-מערכון סאטירי והולחן על ידי משה וילנסקי. בשנות ה-70' החלו לבצע אותו להקות החפלות "צלילי העוד" של רמי דנוך ויהודה קיסר ו"צלילי הכרם" של דקלון ומשה בן מוש. אלבומי הבכורה של שתי הלהקות האלה, שכללו את השיר, ראו אור ב-1975 ומיד נכנסו לקלאסיקה של המוזיקה המזרחית.

לפני קצת יותר מחודש הוציא גלעד שגב ביצוע משלו ל"חנהל'ה התבלבלה", יחד עם ההרכב האלקטרוני "מטבוחה פרוג'קט", במסגרת פרויקט הקאברים "שני צדדים למטבע". הצלחת השיר ברדיו, והיכרותו של שגב עם טובי הרמיקסרים בארץ, שמקססו את להיטי אלבומו האחרון "נועדנו", ("אישה מהשמים" ושיר הנושא), הובילה להוצאת ארבעה רמיקסים חדשים לשיר, מבתי היוצר של יוסטון פרוג'קט, מאש ודרוב, דור דקל ומטבוחה פרוג'קט עצמם.

וכך, שיר היתולי שכתב משורר עברי קלאסי, אשר הפך לקלאסיקה של מוזיקה מזרחית-תימנית ולאחרונה חדר לרדחיו בחסות יוצר וזמר חתונות אשכנזי עם הרכב אלקטרוני, יככב באביב-קיץ הקרוב בכל אירוע המוני או שמחה משפחתית שתהיו בהם. וכמו שנאמר: רק בישראל.

>> קובי פרץ בלהיט חדש: "הולההה"