עריכה : יותם וקס

להקת "ועדת חריגים" מוציאה את הקליפ לשירה "להתעורר ולא לדעת". הקליפ מבוסס על סרטון האנימציה הגנוז "כוכב קטן" שיצר האמן דודו גבע ז"ל. מדובר בסרט עצמאי בעבודת יד, העוסק באדם שכל תכליתו בחיים היא ליצור, מבוקר ועד ליל. דודו גבע יצר אותו בתקופה בה עשה עבודות נסיוניות, כאשר היה חלק מצוות "הערוץ הראשון", ששידר את הסרטון לראשונה בשנת 1979. הסרטון נמצא במחסני "רשות השידור" ובני משפחתו של דודו גבע ז"ל וארכיון "רשות השידור" אישרו ללהקה להשתמש בו.

"ועדת חריגים" באלבום בכורה

את השיר "להתעורר ולא לדעת" כתב והלחין יובל הרינג, סולן וגיטריסט להקת "ועדת חריגים". הוא לקוח מאלבום הבכורה של הלהקה, "העולם אבד מזמן", שיוצא בלייבל "אנובה" ויושק ב-20.8 במועדון בארבי בתל אביב בהופעה חגיגית. בהרכב חברים גם דן בלוך (בס) ויובל גוטמן (תופים). את האלבום הפיק קייל "סליק" ג'ונסון, שהפיק גם אלבומים ל MODEST MOUSE, ו-WAVVES.

השירים של "ועדת חריגים" זכו עד כה להתעניינות רבה בסצנת האלטרנטיב הישראלית ומחוצה לה, ואף בבלוגים בחו"ל, למרות השפה העברית. הסינגל הראשון ששוחרר, הנושא את שם האלבום, אף נכנס לפלייליסט של גלגלצ. הקליפ של "העולם אבד מזמן", בעריכת דפני ליף והלהקה, הגיע עד היום ליותר מ-14 אלף צפיות ביוטיוב.

לדברי חברי הלהקה, שהם מותיקי סצנת האינדי של תל אביב, הם שאפו להציג באלבום: "סאונד ישראלי חדש-ישן, מוכר אך זר, אבל בעיקר שונה ממה שמוגדר כיום רוק ישראלי, סאונד המשלב השפעות אינדי אנגליות מוקדמות עם סאונד ישראלי של שנות ה-80, באלבום שלא מנסה לפרוץ החוצה ולהישמע כמו בחו"ל, אלא כזה שמנסה לפרוץ פנימה, ולהגיד משהו על הכאן והעכשיו בצורה אחרת". רשימת ההשפעות שלהם כוללת את יוסי אלפנט ז"ל, "My Bloody Valentine", "פלסטיק ונוס", "Slowdive" ועוד.