תעני אסתר (צילום: אלון כהן)
חגיגה משולשת. תעני אסתר | צילום: אלון כהן

להקת "תעני אסתר", שסומנה בחודשים האחרונים כאחת ההבטחות המעניינות ברוק הישראלי, מוציאה את אלבום הבכורה בלייבל "בהרירקורדס". מתוכו מושמעים כאן שלושה שירים: "א.ה.ב.ה", "הקץ" ו"סימן שהזמן", שיצא כסינגל.

הרכב הלהקה כולל את דיוויד מזרחי בשירה, גיטרה וטמבורין, שי רוט בפרפיסה, קסיו וקולות, ליאור "פרלה" פרלשטיין בגיטרה חשמלית, יונתן יידוב (בנו של שלמה יידוב) בבס ואורי זליג בתופים. על ההפקה המוזיקלית והעיבודים אחראי דן "בנדה" בהריר.

הסגנון של "תעני אסתר" הוא רוק עכשווי בעברית עם קריצות והשפעות חזקות לשנות השישים והשבעים, בסאונד, בסגנון השירה וההרמוניות הקוליות ה"ביץ' בויזיות" ואפילו בטקסטים.

למרות שמדובר ברוק שלכאורה נשמע מיושן הוא מצליח להיות מרענן וחביב במידה הנכונה. לצד הגיטרות החשמליות, הבס והתופים עושים "תעני אסתר" שימוש באורגנים כמו פרפיסה וקסיו ובטמבורין, שמסייעים ביצירת הצליל המיוחד.

"תעני אסתר" יחגגו את יציאת האלבום במיני-פסטיבל שיתקיים ב"אוזן-בר" בתל אביב בהשתתפות רשימת אורחים מכובדת, אליהם יצטרפו הפתעות מיוחדות. חגיגות ההשקה ייפתחו ביום חמישי 14.10 בהופעה בה יתארחו נועם רותם, שלמה יידוב ואורח נוסף סודי.

למחרת, שישי, 15.10, תתקיים הופעת צהרים קצרה ברחבת הקפה באוזן-בר בה יארחו "תעני אסתר" את כהן&מושון. באותו הערב תתקיים הופעה נוספת, בדגש על גיטרות מחוספסות, בה יתארחו שלושה גיטריסטים גדולים: אורי כנרות, אילן וירצברג ויהודה עדר.

אין תמונה
תעני אסתר, עטיפת האלבום

>> משינה בשיר חדש - "הנה אנחנו"