סיון שביט פרומו 2 (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
רב-תחומית. סיון שביט | צילום: גיא כושי ויריב פיין

סיון שביט משיקה את אלבומה השלישי "בניינים נמסים" בהפקתם המוזיקלית של עובד אפרת ואמיר צורף. מתוך האלבום היא מוציאה שיר שלישי "לא רוצה לחזור בלילה הביתה". הוא מצטרף לשני סינגלים שכבר יצאו מהאלבום - "מבטים לרצפה" ו"ארוחת יום שישי", בו שרה שביט על התפכחות ממות אמה.

כמו בשני אלבומיה הקודמים של סיון שביט, "הכחול האפור הזה" ו"וניל" המילים הן שלה והלחנים משותפים לה ולבן זוגה אמיר צורף. שניהם גם הפיקו את האלבום עצמאית, והוא מופץ על ידי חברת "היי פידלטי".

"היציאה של האלבום 'בניינים נמסים' וחוויית ההשתקפות שלו בפניהם של אחרים, מגדירה עבורי את המקום שלי בעולם, לפחות לעת עתה", אומרת שביט.

לא רוצה לחזור הלילה הביתה

עשבי החורף מתים / הימים מתארכים / האדמה עדיין רטובה / איך זה שהפחד גדול מהאהבה

רוח חרש נשבה / היונה התעייפה / הד עולה מהבאר החרבה / איך זה שהפחד גדול מהאהבה

לא רוצה לחזור הלילה הביתה / יותר מדי שאלות לשאול / לא רוצה לחזור הלילה הביתה / יותר מדי תשובות לתת

סיון שביט תשיק את האלבום חגיגית באירוע, בו תלווה את האלבום תערוכת צילומים ראשונה שלה, הקרויה גם היא "בנינים נמסים". חלק מהצילומים שיוצגו בתערוכה, מופיעים בחוברת המצורפת לאלבום. "אני מצלמת בשפה בה אני כותבת ומבצעת שירים", היא אומרת, "רושמת רגשות וסיפורים, חבויים - גלויים, בקווים עדינים. כחלק מהחיפוש שלי אחר תקשורת ותחושת שייכות, אני משאירה לקהל מקום רחב ליצוק לתוכו את התוכן ועוצמת הרגש האישי שלו, הנובעים מהעבר שלו, המקום שלו בהווה והעתיד שלו הוא מצפה".

אין תמונה
סיון שביט, עטיפת האלבום החדש "בניינים נמסים"

התערוכה "בניינים נמסים" תוצג בגלריית החללית ב"ירקון שבעים" בתל אביב, החל מה- 19 ועד ה- 25 ביוני 2010. אוצרת התערוכה: יעל עומר. הפתיחה החגיגית של התערוכה והשקת האלבום החדש יתקיימו במוצאי שבת 19 ביוני בשעה 20:00. באירוע יבצעו סיון שביט ואמיר צורף שירים מתוך האלבום החדש בהופעה מיוחדת, שתתקיים על גג הגלריה. הכניסה לאירוע חופשית.

>> אנחל בונני בשיר בכורה; צביקה הדר בשיר בכורה; בעז בנאי שר יוסי בנאי