אסף ארליך פרומו (צילום: פאבל בולו)
מצוין כדרכו. אסף ארליך | צילום: פאבל בולו

המוזיקאי והזמר אסף ארליך מוציא את "לא בא הביתה", שיר רוק חדש, מהיר ומצויין עם סולו גיטרה מתבקש. השיר לקוח מתוך אלבומו השלישי של ארליך "שקט עכשיו", שיוצא בימים אלה, בהפקה מוזיקלית של עידו אגמון.

מהאלבום יצאו עד כה הסינגלים "על בודדת", "סוס משוגע" ו"פנים". ארבעת השירים מרמזים על כך שהשלישי של ארליך, שיכלול גם קאבר ל"רעש לבן" של ברי סחרוף, עומד להיות איכותי לא פחות מהשניים שקדמו לו, "חדשות מהמגירה" ו"טוק שואו".

האלבום יושק ב-13 באוקטובר בהופעה באוזן-בר בתל אביב. עם ארליך ינגן ההרכב הקבוע שלו בשנים האחרונות, הכולל את עידו אגמון בגיטרה חשמלית, אורן לאור בבס, אורן רביב בתופים וארליך עצמו בגיטרה.

בראיון מיוחד ל-mako אמר אסף ארליך: "מהרגע הראשון שהתחלתי לכתוב אני כל הזמן כותב בעצם את עצמי, אבל משתדל לכתוב את עצמי דרך המקום שאני חי בו. אני לא יכול לעשות הפרדה ולהתנתק לגמרי מהסביבה, מהרחוב, מהמקום הזה. תמיד יש יחסים מורכבים בכתיבה שלי בין האישי והפרטי לבין החוץ... באלבום הזה אני הולך 'להאכיל בכפית'. האניגמטיות הלכה והיטשטשה מאלבום לאלבום. נשארו ממנה שרידים, אבל יש לי תחושה שבאיזשהו מקום אני הופך קצת יתר קומוניקטיבי, רחמנא ליצלן".

"הרוק והמוזיקה בכלל הם חלק משמעותי מהחיים שלי. איכשהו עם הזמן הבנתי שהדבר שהכי טוב לנפש שלי זה לכתוב שירים ולשיר אותם. זה מאוד ממלא ומשחרר, עושה לי להרגיש נעים בסך הכל. אני רוצה להאמין שהטקסטים שלי יכולים לעמוד בלי המוזיקה ומעדיף אותם עם הלחנים. אבל זה לא תפקידי לשפוט אם זה יכול לעמוד בפני עצמו".

"העובדה שחוויתי כמה מקרי מוות במשפחה שלי לאו דווקא משפיעה כשאני כותב שיר על אובדן, זה לאו דווקא על זה. אני לא סוחב על הכתפיים את כל המטענים כל הזמן. אבל אני מכיר אובדן ומרגיש לפעמים צורך להכניס אותו לטקסט ולפעמים פחות. לפעמים אני כותב על אובדן של אחרים".

>> סטינג בן 60 וחוגג עם ליידי גאגא