אין תמונה
יצחק קלפטר ואריק איינשטיין, עטיפת הסינגל "צליל מכוון"

אריק איינשטיין מוציא את הגרסה שלו לשיר "צליל מכוון", אחד השירים האהובים והמזוהים ביותר עם חברו, הגיטריסט והזמר יצחק קלפטר, שאחראי למילים וללחן. לעיבוד ולהפקה המוזיקלית, ולנגינת הגיטרה עם הצליל שכל כך מזכיר את קלפטר אחראי הגיטריסט והמוזיקאי גיא בוקאטי.

"צליל מכוון" היה שיר הנושא של הרכב בשם "צליל מכוון" בו ניגן קלפטר בשנת 1979 עם שם טוב לוי ושלמה יידוב, לפני שהחל לעבוד עם איינשטיין. הגרסה של איינשטיין תופיע לצד השיר החדש לאחרונה, "מעבדות לחרות" באלבום האוסף "אריק איינשטיין שר יצחק קלפטר" שייראה אור ב-11 באפריל 2011.

אוסף של איינשטיין משירי קלפטר

האוסף הוא יוזמה של אריק, שהקשיב לאלבומיו המשותפים עם קלפטר, "יושב על הגדר" ו"שביר", מתחילת שנות ה-80', וגילה שוב עד כמה שיתוף הפעולה ביניהם היה קסום ומיוחד עבורו, בשירים כמו "יושב על הגדר", "שביר", "יד אחת עושה את זה", "מבלי להפריע", "תל אביב, גדות הירקון, 1983", "השיכור", "בשבחי הסמבה" ועוד.

האוסף יורכב כולו משירים של קלפטר, שלפני כחודשיים אושפז בבית החולים, תחילה במצב קשה עקב מחלת ריאות קשה, ובהמשך במצב בינוני, אחרי ששב להכרתו. בראיון מיוחד אמר אריק איינשטיין: "יצחק יהיה בסדר, הוא חולה אבל יהיה בסדר, יש לו בעיה עם הריאות אבל אני מאמין שהוא ייצא מזה".

>> גורי אלפי, רועי בר נתן וטלי אורן במחווה ללהקת "גזוז" - "לכבוד הקיץ"