אסף אבידן, האמן הרוק הכי טוב שיצא מישראל בעשור האחרון, כבר עשה את שלו מבחינה אמנותית עם חמישה אלבומים ששרטטו יפה את ציר ההתקדמות שלו, בהתחלה לבד, אחר כך עם המוג'וז, ואז שוב לבד. מאז שפרץ לחיינו היה גרף ההתקדמות של אבידן בעליה מתמדת מבחינה אמנותית, בכל אלבום, בכל מופע, הוא הרחיב עוד יותר את הגבולות של עצמו וניסה דברים חדשים. עכשיו הוא בשל לקצור את הפירות, ולהפוך מאמן שוליים מרתק (במונחים אירופיים וגלובאליים) לאמן מיינסטרים שמחפש להגיע לקהל גדול.

כך לפחות עולה מהשיר החדש שלו, "Over My Head", סינגל ראשון מאלבום חדש בשם "Gold Shadow", בהפקתו של תמיר מוסקט, שהפיק איתו גם את האלבום הקודם "Different Pulses". התוצאה נשמעת מיושנת בכוונה, אבידן ומוסקט בחרו לחזור 60 שנה אחורה, לבלוז רומנטי של שנות החמישים של המאה הקודמת, רגע לפני פריצת הרוקנ'רול לחיינו. בזמן שכל העולם רץ קדימה ל-EDM ואלקטרוניקה, אבידן ומוסקט רצים אחורה, או כמו שאבידן עצמו כינה את המופע המעולה האחרון שלו "בק טו בייסיקס".

"עד מוות באור המסנוור"

"השיר מדבר על אדם שבור מאהבות קודמות, שמוצא את עצמו נותן את ליבו פעם נוספת", מפרש אבידן, "הוא מתאר את עצמו כעש שנמשך אל אור המנורה, נידון להטיח עצמו עד מוות באור המסנוור. אחד עשר1 השירים הבאים הם צבעים שונים וחדים, שמרכיבים את התמונה הברורה".

האלבום החדש ייצא בישראל, אירופה וארה"ב בינואר-פברואר 2015 בחברת התקליטים הענקית "יוניברסל", שם בונים על אבידן שיפרוץ כהצלחה בינלאומית אמיתית, מה שמבטיח לו חשיפה גדולה מתמיד. הוא נכתב בשנתיים האחרונות, תוך כדי הצלחת סיבובי ההופעות של "דיפרנט פולסז", מתוך עשייה אינטנסיבית. עם צאת האלבום יצא אבידן עם להקתו לסיבוב הופעות חדש, שיפתח בהופעה חגיגית בישראל, ב-26 בפברואר (חמישי) בהאנגר 11 נמל תל אביב. משם ימשיכו לאולמות באירופה וארה"ב, לקראת קיץ של פסטיבלים גדולים.

Over My Head


I'm in over my head, Dragged back from the dead, How was I to know? / Just a seedling in the snow, Now I am trying, To get you on the line, ‘Cause baby I'm coming back home

And it's hard to believe, but there's nobody leaving, Please don't lock the door, ‘Cause baby I'm yours

A shattered broken pile, That could not reconcile. Darkness stared at me, A love spilled carelessly, Then you turned on the light, Like a moth in the night, Baby I'm coming home

And it's hard to believe, but there's nobody leaving, Please don't lock the door, ‘Cause baby I'm yours