מאיר בנאי יוציא בחודש הבא אלבום כפול בהופעה חיה שייקרא "כמו אגם רוגע", כשם המופע אליו יצא לפני כשנה כשהוא לבד עם גיטרה ופסנתר, אחרי הצלחת האלבום והסיבוב "שמע קולי".

הקרבה והאינטימיות במופע הסולו הפכו כל מפגש בין בנאי לקהל למיוחד, בכל הופעה, לדבריו, "קרה משהו", השירים קיבלו גוון ולעיתים אף משמעות שונה או אחרת. פורמט ה"לבד" הפך לחוויה אותה ביקש בנאי להנציח על גבי אלבום כפול, כך שהמאזין לאלבום יוכל להרגיש אותו שר קרוב אליו.

"השיר 'זכה' לפטפטת בקהל, אבל נלחמתי עליו"

"הרבה שנים לא הופעתי כך והשינוי לפני הכל איתגר וריגש אותי", אומר בנאי. "היה בי את הרצון להיות לבד מול הקהל, בלי חומת חשמל, תופים והגברה כבדה, חשוף עם כל הטעויות, אבל מצד שני קרוב מאוד לאנשים שבאים לשמוע את המוזיקה. השירים לא תמיד מבוצעים כפי שכתבתי אותם, הם קיבלו את צורתם מחדש, כשירים חשופים על במה מול קהל, זה דרש מהם להשתנות קצת, גם זה היה תהליך מעניין".

"למשל, בשיר כמו 'ליצן רחוב' שנבחר כסינגל מייצג - במשך לא מעט הופעות השיר היה בלדה שקטה, כפי שהופיע באלבום 'מנגינת הנדודים' ו'זכה' לפטפטת בקהל, עד כדי כך שבהופעה אחת, פשוט הפסקתי את השיר וירדתי מהבמה. החלטתי להיאבק על השיר, שיניתי לו את המקצב ומאז כמו קסם, הקהל התחבר והפך שותף מלא לחוויה".

>> דותן מלאך רודף אחרי רמי פורטיס