אלחי רפואה פרומו (צילום: רונן אקרמן)
סטוקהולם מחכה לו. אלחי רפואה | צילום: רונן אקרמן

אלחי רפואה זכור לכולנו כאחד המתמודדים החביבים בעונה האחרונה של "כוכב נולד", וכמי שהסביר באודישנים לתוכנית על הקונפליקט שמלווה אותו, בין קריירה מוזיקלית לבין שמירה קפדנית על הדת והמסורת.

השבוע תעלה הקריירה של אלחי רפואה מדרגה, כשייסע לשטוקהולם, שוודיה, כנציג ישראל ותנועת בני עקיבא הישראלית ב"אירוויזיון היהודי", שיתקיים ב-9 במאי. באירוע, שמקיימת תנועת "בני עקיבא מזה עשור, משתתפים בני נוער דתיים מכל העולם והשירים מבוצעים בו בבכורה. השנה יתחרו באלחי רפואה 21 נציגים ממדינות אחרות.

השיר אותו יבצע רפואה בתחרות הוא "אבא של כולם", אותו חיברה הפזמונאית והמשוררת חמוטל בן זאב, הלחין אוהד חיטמן והפיק מוזיקלית נדב ביטון. הטקסט שחיברה חמוטל בן-זאב, מבוסס על מילים מרגשות מתוך אגרת הרמב"ן - מסמך יהודי עתיק, המהווה קוד אתי להתנהגות ערכית ראויה.

מה שמגביר את סיכויי הזכייה של אלחי רפואה ב"אירוויזיון היהודי" הוא העובדה ששירים שנכתבו בשפה העברית זוכים בתחרות לתוספת נקודות. עם זאת, ל"אבא של כולם" הופקה גם גרסה באנגלית. השיר הוא למעשה סינגל ראשון מתוך אלבום הבכורה של אלחי רפואה, הצפוי לצאת (בעזרת השם) בחודשים הקרובים.

"התחרות מקשרת בן יהודיים רבים ברחבי העולם. לשיר יהדות במקום שבו יש צמא לזה, זה סוג של שליחות בשבילי", אומר רפואה, שהיה בצעירותו חניך ב"בני עקיבא". בהמשך שימש גם כמדריך בתנועת הנוער ולכן פעילותו באמצעות התנועה היא עבורו מתבקשת וטבעית.

מיד עם שובו ארצה, יחל אלחי רפואה בתהליך הגיוס לצה"ל במכינה הקדם צבאית "בני דוד" ביישוב עלי שבשומרון, מתוך כוונה לשרת ביחידה קרבית.